دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

روند بستری بیماران کرونایی در خراسان جنوبی صعودی است

شریف زاده گفت: روند افزایشی بستری بیماران تنفسی و کرونایی در استان خراسان جنوبی از سه روز گذشته شدت بیشتری پیدا کرده است.

به گزارش خاورستان، غلامرضا شریف‌زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روند افزایشی بستری بیماران تنفسی و کرونایی در استان خراسان جنوبی از سه روز گذشته شدت بیشتری پیدا کرده است.
وی افزود: وضعیت بستری در سه شهرستان بیرجند، زیرکوه‌ و طبس به شدت افزایشی است و مردم باید توجه بیشتری به رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.
وی بیان کرد: براساس آخرین آمار از ۳۱۰ بیمار تنفسی بستری در بیمارستان‌های استان، تست کرونای ۱۷۵ نفر مثبت بوده است.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار بستری بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه نسبت به قبل از خیز پنجم کرونا چهار برابر شده و اکنون ۱۹ بیمار در آی سی یو بستری هستند که حال هشت نفر وخیم است.
وی افزود: تاکنون ۱۳۰ هزار و ۵۶۲ دز واکسن کرونا در استان خراسان جنوبی تزریق شده که ۱۰۲ هزار و ۲۴۱ دز اول و ۲۸ هزار و ۳۲۱ دز دوم بوده است.
شریف‌زاده با بیان اینکه وضعیت بیمارستان نهبندان در حال حاضر پایدار است گفت: در شهرستان‌های زیرکوه و بیرجند هم بیمارستان‌ها با حداکثر ظرفیت خدمات‌دهی می‌کنند و در حال حاضر مشکل بستری در صورت رعایت همه‌جانبه نخواهیم داشت.
براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، شهرستان‌های بیرجند، نهبندان، زیرکوه، قاینات، فردوس و طبس در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های سربیشه، درمیان و بشرویه در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های سرایان و خوسف در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/۷