رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی انتقاد کرد

روند دو بانده کردن جاده‌های خراسان‌جنوبی کند است/ جان باختن ۱۷۷ نفر در جاده‌های استان از ابتدای سال

رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی گفت: روند دو بانده سازی راه‌های خراسان‌جنوبی بسیار کند است و اگر در روند دو بانده کردن جاده‌ها تسریع نشود در آینده شاهد افزایش بیشتر تصادفات خواهیم بود.

به گزارش خاورستان، علیرضا رضایی رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی با انتقاد از روند کند دو بانده کردن جاده‌ها، گفت: بیشترین مشکلات ترافیکی استان در حوزه جاده‌های برون شهری است.
وی با اشاره به آمار بالای جان باختگان تصادفات در خراسان‌جنوبی، افزود: راه‌های استان دارای ۲۷ نقطه حادثه خیز شناسنامه دار کشوری است که متاسفانه تاکنون فقط ۹ نقطه آن اصلاح شده و این در حالی است که ۴۹ نقطه دیگر مستعد حادثه نیز شناسایی و برای اصلاح به سازمان‌های ذی‌ربط اعلام شده است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی با اعلام این که آمار تصادفات در خراسان جنوبی نگران کننده است، بیان کرد: در ۵ سال گذشته هزار و ۱۶ نفر در راه‌های استان کشته و ۱۱ هزار و ۴۷۰ نفر نیز مجروح شدند.
رضایی با اشاره به جان باختن ۱۷۷ نفر از ابتدای امسال در راه‌های خراسان‌جنوبی، افزود: از جمله راهکارهای کاهش تعداد جان باختگان در استان انجام اقدامات زيرساختی در بخش مهندسی راه و اقدامات فرهنگی و اجتماعی است.
وی با انتقاد از روند بسیار کند دو بانده سازی راه‌های خراسان‌جنوبی، گفت: داشتن جاده ایمن لازمه رانندگی ایمن مردم است و اگر در روند دو بانده کردن جاده‌ها تسریع نشود در آینده شاهد افزایش بیشتر تصادفات خواهیم بود چراکه با ابزار جریمه به تنهایی نمی‌توان تصادفات را کنترل کرد.
انتهای پیام/۱۲۷