رئیس دیوان عالی کشور:

روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی در خراسان‌جنوبی مطلوب است

مرتضوی مقدم گفت: روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی در خراسان‌جنوبی نسبت به کل کشور مطلوب و نمونه است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور صبح امروز در نشست با قضات دادسراها و دادگاه‌های خراسان جنوبی، ضمن تبریک ولادت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و امام جعفر صادق علیه السلام، اظهار کرد: طی بازرسی‌های یک هفته‌ای که از دادسراها و دادگاه‌های خراسان‌جنوبی داشتیم مشاهده کردیم، روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی در این استان نسبت به کل کشور مطلوب و نمونه است.
وی عامل مطلوب بودن روند رسیدگی به پرونده‌ها را نجابت مردم بیان کرد و افزود: متاسفانه بلای مواد مخدر دامن‌گیر این استان است که اگر این بلا نبود وضعیت قضا در استان بسیار عالی بود.
رئیس دیوان عالی کشور نظارت خوب را یکی دیگر از دلایل روند رسیدگی مطلوب به پرونده‌ها در استان بیان کرد و گفت: مدیریت‌های خوبی در دادگستری استان اعمال شده است و همچنین سلامت، پاک دستی و آگاهی به وظیفه پرسنل و قضات استان از دیگر دلایل روند رسیدگی خوب به پرونده‌ها است.
مرتضوی‌مقدم تصریح کرد: در این دوره جدید که دوره تلاش و کار مضاعف است به خصوص خراسان جنوبی که از کار کمتری برخوردار است باید یک سری کارهای دیگر انجام شود که به نوعی جزو وظایف محسوب می‌شود.
وی بازدید و سرکشی از زندان‌ها را یکی از وظایف قضات بیان کرد و افزود: اگر سرزدن از زندان به صورت مستمر باشد، باعث می‌شود روحیه تحریک و زودتر به پرونده‌ها رسیدگی شود.
رئیس دیوان عالی کشور با بیان این‌که اگر یک شب فردی را به ناحق در زندان نگه‌داریم عقوبت اخروی به همراه دارد، گفت: به حقوق مردم توجه فوق العاده داشته باشید چراکه حق مردم حق الناس است.
مرتضوی مقدم تصریح کرد:اگر رسیدگی به یک پرونده را یک روز به تاخیر بیندازیم، حق الناس است و اگر توجه به حق و حقوق مردم باشد هیچ کاری بر روی زمین نمی‌ماند.
وی افزود: در رسیدگی به پرونده‌های قضایی نباید بین غریبه و خودی فرقی قائل شویم چراکه همه در برابر قانون یکسان هستند.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/