معاون وزیر بهداشت:

روند شیوع کرونا در خراسان جنوبی نگران کننده است/ لزوم همراهی مردم

جان‌بابایی با بیان اینکه وضعیت شیوع کرونا در خراسان جنوبی نگران کننده است، گفت: آلودگی در این استان بسیار بالا بوده و ۸۰ درصد آزمایش‌های کرونا مثبت است.

به گزارش خاورستان، قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در خراسان جنوبی اظهار کرد: به طور فزاینده‌ای شاهد افزایش بار بیماری در این استان هستیم.
وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی روند رو به رشد شیوع بیماری از چند ماه گذشته تا کنون همچنان ادامه دارد، بیان کرد: مراجعات بیماران سرپایی و تعداد افرادی که نیاز به بستری دارند زیاد است.
معاون درمان وزیر بهداشت عنوان کرد: متأسفانه میزان آلودگی در استان بسیار بالا است و ۸۰ درصد کسانی که آزمایش کرونا از آنها گرفته می‌شوند پاسخ تست آنها مثبت است.
جان‌بابایی با اذعان به اینکه وضعیت خراسان جنوبی نگران کننده است، عنوان کرد: خراسان جنوبی از استان‌های پهناور کشور است و در هر کیلومتر وسعت آن ۴ تا ۶ نفر جمعیت دارد و ما توقع این حجم بالای بیماری را نداشتیم.
وی با بیان اینکه به خاطر رعایت نکردن مسائل بهداشتی روند شیوع بیماری در این استان صعودی است، گفت: شکستن این سیکل با همراهی مردم محقق می‌شود و باید فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک جدی گرفته شود.
معاون درمان وزیر بهداشت بیان کرد: اگر مردم رعایت کنند قطعاً در دو هفته آینده این سیکل شکسته خواهد شد و روند کاهشی را شاهد خواهیم بود.
جان‌بابایی در خصوص ارزیابی زیرساخت‌های درمانی خراسان جنوبی گفت: وضعیت اکسیژن سازی و ارائه خدمات مرتبط به بیماران علی رغم تعداد زیاد بستری‌ها در این استان خوب است و کادر درمانی با آگاهی کامل در حال فعالیت هستند.
انتهای پیام/۴