معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی مطرح کرد

رونمایی از سند توسعه همکاری خراسان جنوبی به زودی

عابدی گفت: به زودی از سند توسعه خراسان جنوبی با همکاری استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی در نوزدهمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: با توجه به نگاه ویژه استاندار خراسان جنوبی در مورد ارتباط استان ما با استان‌های مجاور دیدارهای با مسئولان سیستان و بلوچستان و استان یزد داشتیم.
وی افزود: یکی از مواردی که در استان سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گرفت استفاده از پتانسیل مرز مشترک فی ما بین استان سیستان و بلوچستان با کشور پاکستان بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: متعاقب آن نشست مشترکی با سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در خصوص ایجاد کمیته مشترک همکاری های فی ما بین این سه استان با کشور پاکستان بود که میدان داری موضوع به بخش خصوصی اتاق بازرگانی ایران در این سه استان داده شد.
عابدی عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی هایی که شد همکاری که با دستگاه های اجرایی در این مورد بخش خصوصی داشتند به کلیاتی در خصوص سند جامع همکاری در خراسان جنوبی دست پیدا کردند در سایر استانها نیز این موضوع نهادینه شده و نهایتا به صورت جامع و با حضور استانداران سه استان این موضوع رونمایی خواهد شد.
وی عنوان کرد: در جلسه امشب نیز برنامه های ابتدایی و چرایی های توسعه مبادلات تجاری استان خراسان جنوبی با کشور پاکستان کلید خورد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از دیگر اهداف شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ارتباط گیری بین کمیسیون های زیر مجموعه شورا با دستگاه های اجرایی و ارائه گزارش عملکرد توسط کمیسیون‌های زیر مجموعه شورا است که نقاط ضعف مطرح و نسبت به رفع آن اقدام می‌شود.
عابدی عنوان کرد: در خراسان جنوبی در راستای همکاری های همه جانبه بخش خصوصی و دولتی بهترین و بیشترین ارتباط را داریم و بخش خصوصی نسبت به معذوریت های بخش دولتی کاملا اشراف دارد و در کنار این موضوع بسیاری از تعاملات مستتر است.
انتهای پیام/۱۲۷