با حضور مسئولان شهرستان سربیشه انجام شد؛

رونمایی از پوستر نکوداشت روز سربیشه

در پایان نشست خبری از پوستر مراسم نکوداشت روز سربیشه با حضور مسئولان این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در آستانه ۲۶ دی ماه روز بزرگداشت سربیشه جمعی از خبرنگاران استان در قالب تور رسانه از ظرفیت های صنایع دستی، معدنی، اقتصادی و گردشگری شهرستان سربیشه بازدید کردند. حضور در روستای هریوند و بازدید از خانه بومگردی در این روستا، بازدید از آستانه بی بی زینب خاتون(س) در روستای کاهی، کارگاه برک بافی و قالی بافی در مود، بازدید از کارخانه تولید دان ستاره کیان بیرجند، بازدید از کارخانه اکسید منیزیوم و معدن بازالت از جمله مکان های پیش بینی شده برای بازدید خبرنگاران بود.

شرکت در نشست خبری با حضور فرماندار سربیشه، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه پایانی این تور رسانه ای بود.

جعفری مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سربیشه در نشست خبری به نکوداشت روز سربیشه در تاریخ ۲۶ دی ماه اشاره و اظهار کرد: وجه تسمیه این روز به این دلیل است که در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ حدود ۲۰ نفر از منطقه سربیشه به شهادت رسیدند که این شهدا در ۲۶ دی همان سال با شکوه خاصی در این منطقه تشییع شدند.

وی افزود: به همین مناسبت امسال در تاریخ ۲۶ دی ماه بزرگداشت روز سربیشه با حضور سخنران، مداح و راوی کشور در شهر سربیشه برگزار میشود.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سربیشه بیان کرد: ۲۳ دی ماه همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) برنامه جشنی در شهر سربیشه برگزار و این مراسم در راستای برنامه های روز سربیشه میباشد.

جعفری عنوان کرد: افتتاح نمایشگاهی از تولیدات سطح شهرستان سربیشه در بعد از ظهر روز ۲۳ دی ماه از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که مدت زمان برگزاری این نمایشگاه طی سه روز است.

وی اظهار کرد: در روز ۲۶ دی ماه یادواره شهدای شهرستان سربیشه نیز برگزار میشود.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سربیشه گفت: همزمان با روز بزرگداشت سربیشه تفاهم نامه هایی در راستای سرمایه گذاری و اشتغال در شهرستان سربیشه منعقد خواهد شد.

جعفری خاطرنشان کرد: همچنین در این روز کتابی با عنوان ” این قافله عمر” که در خصوص خاطرات اسدالله یاوری رئیس انجمن همکاری های پزشکی ایران و آلمان است رونمایی میشود.

در پایان از پوستر مراسم نکوداشت روز سربیشه رونمایی شد.

انتهای پیام/۱۲۷