معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی:

روکش ۱۰۶ کیلومتر از راه‌های خراسان جنوبی انجام شد

فدوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 106 کیلومتر از راه‌های خراسان جنوبی روکش شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد فدوی معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۰۶ کیلومتر از راه‌های استان با برنامه ریزی وپیگیری اداره نگهداری راه‌های این اداره کل روکش شده و یکصد و چهل هزار متر مربع لکه گیری در محورهای مواصلاتی اعم از اصلی و فرعی و روستایی انجام شده است.
وی افزود: همچنین تعداد ۳۵ قرارداد فعال در حوزه نگهداری راه‌ها در دست اقدام است و حدود ۵۰۰ کیلومتر انواع روکش اعم از روکش آسفالت گرم، ماسه آسفالت، اسلاری سیل، چیپ سیل و فوگسیل با توجه به اعتبارات ابلاغی تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار دارد.
معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه نگهداری ابنیه راهها و نقاط حادثه خیز ۲۵ قرارداد فعال داریم.
فدوی عنوان کرد: در سال جاری ۳۲ دستگاه تبدیل ابنما به پل در سطح استان ، احداث و تعریض خواهد شد ومرمت وبازسازی پل‌های بزرگ و دریواسیونها و دیواره های هدایت آب توسط اداره نگهداری ابنیه راهها و ادارات شهرستان در دست اقدام است.
وی اظهار کرد: همچنین در حوزه ایمنی وحریم راهها با تعمیر وبازسازی بیش از هزار شاخه گاردریل و انواع تابلو وعلایم ایمنی مبلغ ۳۰میلیارد ریال صرفه جویی صورت گرفته و مجددا در محورهای استان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در این حوزه از ابتدای سال جاری ۳۰۹۳ عدد انواع تابلو و علائم ایمنی و انتظامی و اخطاری بروز رسانی و تعویض شده و ۶۶۵ کیلومتر راه اعم از اصلی و فرعی و روستایی خط کشی انجام شده است.
فدوی عنوان کرد: حدود ۶۰ کیلومتر شیب شیروانی در سطح استان اجرا شده است که در کاهش تلفات جانی وخسارتی وجلوگیری از واژگونی خودروهای منحرف شده از مسیر بسیار تاثیر گذار است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه ماشین آلات با توجه به پیگیریهای صورت گرفته واخذ اعتبارات ملی و استانی و برنامه ریزی های لازم ۵ دستگاه از ماشین آلات سنگین این اداره کل در حال بازسازی و تعمیرات اساسی می‌باشد و همچنین تعمیرات جزئی ماشین آلات متوقف در دستورکار قرار دارد.
انتهای پیام/۱۲۷