معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی:

ریشه ایستادگی کشور ایران در برابر زیاده خواهی‌ها دشمنان، در ۸ سال دفاع مقدس است/ مسئولان شفاف عمل کنند

خوش‌خبر گفت: ریشه تمام ایستادگی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان، در هشت سال دفاع مقدس و تلاش فرزندان این مرز و بوم است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان خوسف ضمن گرامی‌داشت آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک فرصت است برای این‌که بتوانیم داشته‌های خودمان را پر رنگ‌تر ببینیم از حیث اینکه خدا از ما راض‌‌تر باشد.
وی افزود: مسئولیت فرصت داشتن است به شرط این‌که دارای چند ویژگی باشد. ویژگی اول خدا را ناظر دیدن بر اعمال است، ویژگی دیگر توجه به این‌که مسئولیت داشتن، امانت است امانتی که باید از آن مراقبت کرد که حق را ناحق نکند و دنیا را بر آخرت ترجیح ندهد، است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شرایط کنونی به دلیل کرونا و وجود تحریم‌ها آنچه به عنوان یک اصل باید به آن توجه شود درکنار یکدیگر بودن، اتحاد و همدلی است.
خوش‌خبر با اشاره به وجود دشمن در سطح بین المللی و استفاده از فضای مجازی برای تاثیر گذاشتن، عنوان کرد: با وحدت می‌توان بر نقشه‌های دشمن فائق آمد.
وی اظهار کرد: هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد دارای گرایشی است و این گرایش ها نباید افراد را از یکدیگر جدا کند. هر فردی با باورهایی که دارد محترم است.
در مقابل منافع ملی حق عَلم کردن منافع شخصی نیست
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: وقتی پای منافعی ملی و مردم درمیان است کسی حق ندارد منافع جناحی خودش را عَلم کند و آن را ببیند و منافع مردم را زیر پا بگذارد.
خوش خبر اظهار کرد: خوشبختانه سیاست در کلان استان به این سمت بوده و در شرایط سخت و کمبود اعتبارات فعالیت در استان ادامه دارد و تفکرهای نو مبتنی بر مزیت‌های استان برای ادامه کار و توسعه در حال پیگیری است .
وی خاطرنشان کرد: حضور مسئولان کشوری در استان نشان دهنده این است که دولت در استان خراسان‌جنوبی کارنامه قابل قبول و دفاعی دارد و اگر همه ما به توفیقی رسیدیم به پشتوانه مردم است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: اصول اصلی و زیربنایی به رسیدن به حکمرانی خوب، مردم‌داری است. ما با مردم به توفیق می‌رسیم و بدون مردم هیچدام از ما ارزشی نداریم.
خوش خبر تصریح کرد: اگر ساختار و تشکیلاتی تعریف شده و به وجود می‌آید برای خدمت به مردم است که در مضیقه نباشند.
وی با بیان این‌که این روزها در حوزه‌های مختلف نارسایی‌هایی داریم، اظهار کرد: برخی از مشکلات به دلیل وجود تحریم‌ها، مرتجعین در منطقه و خوش نداشتن برای اینکه نظام جمهوری اسلامی بتواند در مقابل شیطنت و زیاده خواهی‌های آنها ایستادگی کند و از منافع خودش و جهان اسلام دفاع کند، است.
ریشه ایستادگی در برابر تمام زیاده خواهی‌های دشمنان،در هشت سال دفاع مقدس است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ریشه این اقدامات و توانایی‌ها در هشت سال دفاع مقدس و تلاش فرزندان این مرز و بوم است.
خوش خبر به سخنان مهم مقام معظم رهبری در جلسه ویدئو کنفرانس امروز اشاره کرد و گفت: ایستادگی امروز ملت ایران به دلیل ایستادگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است بدون این‌که منافع خود را در نظر بگیرند و به روزهای خوش خود فکر کنند به روزهای خوش نظام فکر کردند و جان پاک خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند.
وی خاطرنشان کرد: این‌که ما امروز جلسه تودیع و معارفه برگزار می‌کنیم، به وجود نمی آمد مگر با رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس لذا جا دارد در زندگی همیشه قدردان تلاش‌ها باشیم و همیشه خود را مدیون خون‌های بر زمین ریخته شده بدانیم که اگر غیر از این باشد ما در حق خودمان و کسانی که در راه دفاع از کشور جان خود را دادند جفا کرده‌ایم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: ما افرادی که عضوی شدیم و مسئولیتی داریم حق نداریم حرفی بزنیم و اقدامات نادرستی را برنامه‌ریزی و انجام دهیم که بویی از کم فوتی سازی داشته باشد.
خوش خبر تاکید کرد: هیچکس حق ندارد کاری انجام دهد که دشمن بر آن سوار شود. ما همه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی وظیفه داریم در مسئولیت‌ها و زندگی پیرو راه شهدا و رهبر معظم انقلاب باشیم. حق نداریم در مسیر راه دنباله رو افرادی شویم که خوی دنیا پرستی دارند و از یک جناح خاص پیروی می‌کند.
وی اظهار کرد: اگر قرار است از کسی و جایگاهی دفاع کنیم باید این دفاع مبتنی بر حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی، حفظ خون شهدا و ارزشهای دفاع مقدس باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی عنوان کرد: تمام نسل جوان نگاهشان به ما است چراکه ما برای آنها تصمیماتی می‌گیریم لذا باید توجه داشت تصمیم و برنامه‌ای که برای جوانان در ذهن است به گونه‌ای نباشد که نفاق و لغزش در آن دیده شود. منافع نظامی و ملی در آن دیده نشود. بلکه برنامه‌ها باید به گونه‌ای باشد که وقتی قرار است به منصه اجرا گذاشته شود هزینه‌اش برای تمام نظام باشد.
خوش خبر تاکید کرد: باید همه چیز به صورت شفاف دیده شود و گفتمان ما در راستای همدلی و همگرایی باشد.
وی خاطرنشان کرد: در این شرایط سلیقه ای عمل کردن بی معنا است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: سیاست دولت به گونه ای است که همه ما به واسطه مجری بودن قوانین دولت از آن تبعیت می‌کنیم.
خوش خبر افزود: در دولت از تمام طیف‌ها فعالیت دارند و یکی از خصوصیت‌های این دولت استفاده از تمام جناح ها است.
وی اظهار کرد: اگر در دستگاهی ضعفی وجود دارد تلاش می‌شود ضعفها برطرف شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی خطاب به سرپرست جدید فرمانداری خوسف گفت: مردم داری و حضور در بین مردم برای بررسی و رفع مشکلات مردم مسئله مهمی است که باید مورد توجه باشد.
شفاف عمل کردن مورد توجه مسئولان باشد
خوش خبر ادامه داد: شفاف سازی و شفاف عمل کردن یکی دیگر از مسائلی است که باید مسئولان به آن توجه کنند. اگر شفاف عمل نکنیم ابهام ایجاد می‌شود و روی این ابهامات مغرضینی هستند که به دنبال فرصت می‌گردند. باید توجه داشت و به اینگونه افراد که دنبال فرصت هستند اجازه نداد از اشتباهات دیگران در راستای پیش بردن منافع خودشان استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: استفاده درست از منابع در اختیار، ایجاد تعامل با دستگاه‌ها و استفاده درست از ظرفیت هر دستگاه برای برطرف کردن مشکلات مردم و انجام رفتارها، برنامه‌ها و کارها در چارچوب قانون و با بهره‌گیری از ظرفیت همه مسئولان از دیگر ویژگی‌هایی است که باید مورد توجه سرپرست جدید فرمانداری باشد.
انتهای پیام/۱۲۷