قالیباف:

ریشه مشکلات، انحصار و حذف مردم از اقتصاد است/ سردار سلیمانی شیوه مردم‌باوری را به ما آموخت

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به شرطی مشکل اقتصاد حل می‌شود که آنچه در جوانان است از دشمن تمنا نکنیم.

به گزارش خاورستان، محمدباقر قالیباف صبح امروز در یازدهمین یادواره شهدای وحدت که در مجتمع آیه‌ها برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم در شب جمعه و این ایام شهادت در مجلسی که به یاد و نام شهدا است و در جمع عزیزانی که خود مولد فرهنگ جهاد و شجاعت هستند کنار هم جمع شدیم، تا یاد شهدا را زنده نگه داریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای همه‌ ما توفیق بزرگی است زیرا این شهدا، شهدای وحدت، خدمت و امنیت هستند و قافله سالار این شهدا شهید گرانقدر و بزرگ فرمانده همه ما در خراسان، شهید شوشتری و محمدزاده هستند.
وی با بیان اینکه به هر چهره‌‌ای در این جمع نگاه می‌کنم همگی شهید شوشتری را می‌شناسند، چون حق فرماندهی به گردن ما داشت، تصریح کرد: به شهدای دفاع مقدس که نگاهی می‌کنیم چند نفری را می‌بینیم که خداوند توفیق داده که تداوم در مجاهدت داشتند و هرگز سنگر مجاهدت را رها نکرده‌اند یکی از آنها شهید شوشتری است.
قالیباف با تاکید بر اینکه شهید شوشتری از روزهای اول در کردستان و سنندج حضور پیدا کردند و در میدان جنگ در دوران دفاع مقدس حضور داشت، ادامه داد: وی بعد از دوران دفاع مقدس مجاهدت را از دو بعد ادامه داد، هم در عرصه امنیت، مجاهدت را ادامه داد و هم زمانی که در خراسان بود یا قرارگاه حمزه مجاهدت کرد، در هر دوی این مکان و قرارگاه قدس در جنوب کشور در سیستان و بلوچستان این استان محروم که بیش از هرجای دیگر هم مجاهدت برای برقراری امنیت را می‌خواست، هم برای کمک به کسانی که از حداقل‌ها برخوردار نبودند.
شهدای وحدت برای خدمت به مردم خون دادند
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدای وحدت برای خدمت به مردم خون دادند، خاطرنشان کرد: اینها پرورش یافته انقلاب هستند، فرهنگ خدمت به مردم و بسیج این است.
وی افزود: شهید شوشتری ویژگی‌هایی خاص داشت، او در اوج شجاعت و مدیریت خود آرامش خاصی داشت، هیچگاه در زمانی که در شرایط سخت پشت خاک زیر بود و شرایط بر همه تنگ می‌شد هم، متانت و آرمش روحی در وی می‌درخشید و به همه آرامش می‌داد.
قالیباف بیان کرد: شهید شوشتری در مجاهدت اجتماعی خود به همه ما آموخت آن چیزی که مهم است انسانیت انسان است، باورهای مکتب قرآن، اهل بیت و احترام به مردم از هر قشری مذهبی و قبیله‌ای باید به او خدمت کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهید شوشتری یک انقلابی واقعی بود، او هرگز خودش را در گروه‌ها قرار نداد، برای او همیشه انقلاب رهبری و مردم موضوعیت داشت، پس به حق است که می‌گویم شهید شوشتری، محمدزاده و شهدای وحدت، خدمت و امنیت هستند.
وی تاکید کرد: شوشتری هم می‌توانست در این شرایط سنی زندگی خودش را ادامه دهد، مجاهدت‌ هم کرده بود، می‌توانست در زندگی عادی خودش باشد، اما او مناطق محروم را برای امنیت ملی و تثبیت کارآمدی دین در اداره جامعه را انتخاب کرد تا همه احساس کنند، چتر خدمت و امنیت وجود دارد.
قالیباف با اشاره به اینکه به حق خداوند اجر و پاداش شوشتری و محمدزاده را داد، تصریح کرد: شهید محمدزاده در حوزه نیروی انسانی بود در زمان جنگ، اما در عملیات، اولین کسی که در فعالیت بود به قول بچه‌های جبهه رجبعلی بود، همین روحیه‌اش نهایتا به تعبیر شهید نظرنژاد که گفتند این خودکار را بنداز و همیشه بمان و به عنوان شجاع ترین فرمانده جنگید، پاداش آنها در عرصه اجتماعی خدمت به مردم و امنیت، شهادت بود.
سردار سلیمانی به ما آموخت خداباوری و مردم باوری در مبارزه با استکبارستیزی است
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ‌من همیشه افسوس می‌خورم که چگونه‌ می‌توانیم این روحیه را به نسل جوان و مردم منتقل کنیم؟ همه‌ی شهدا یک درس بزرگ به ما دادند، پیروزی دو رکن جدی همچون خداباوری و مردم باوری دارد، این دو اصل فقط در دوران دفاع مقدس نیست، این خداباوری و مردم باوری در سیستان و بلوچستان و بعد از دفاع مقدس در محرومیت‌زدایی است.
وی گفت: سردار سلیمانی به ما آموخت خداباوری و مردم باوری در مبارزه با استکبارستیزی است، امروز در اداره کشور هم خدا همان خدا است، تورم و گرانی هم قابل حل است، اگر به این دو اصل معتقد باشیم.
قالیباف با تاکید بر اینکه سنت‌های الهی در هیچ زمانی تغییر پیدا نخواهند کرد، افزود: سنت الهی این نیست که برای امنیت است، برای صنعت نیست، سنت‌های الهی برای همه عرصه‌ها و نسل‌ها پابرج است، هر فردی دولتی اعتقاد به سنت‌های الهی پیدا کند، پیروزی حق آن است.
اساس انقلاب اسلامی و اندیشه انقلاب بر سنت‌های الهی ماندگار بود
رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قانون جدید جایگزین قانون قبلی نمی‌شود قانون همیشه ثابت است، به این معنا که تبصره‌ای به آن زده نمی‌شود، اساس انقلاب اسلامی و اندیشه انقلاب بر سنت‌های الهی ماندگار بود، هر کجا در مدیریت‌ها و رویکردها نسبت به این دو اصل بی‌تفاوت بودیم یا ایمان نداشتیم، کارمان دچار مشکل شد.
وی ادامه داد: راه برون رفت از مشکلات جامعه تکیه بر این دو اصل است، اگر امروز در اقتصاد دچار مشکل هستیم به این علت است که به سنت‌های الهی باور نداریم، وقتی رویکردهای ما چه در باورهای اقتصادی و سیاسی غلط باشد، وقتی مردم‌محور نباشیم، وقتی اقتصاد ما ۸۰، درصد دولتی باشد، طبیعی است شاهد مشکلات باشیم چون مردم را از صحنه اقتصاد حذف کرده‌ایم، زیرا باور به جوانان نداشتیم.
قالیباف تاکید کرد: مطمئن باشید اگر این مسیر را انتخاب کرده و به مردم و باورهای سنت‌های الهی تکیه کنیم، ایران قوی اتفاق می‌افتد، چراکه تک تک مردم ایران قوی باشند، اگر فرصت را برای مردم فراهم کنیم و فرصت دهیم مانند دوران دفاع مقدس که در مشهد خیابان گاراژدار مردم کمک می‌کردند و برای محل استقرار رزمنده‌ها در و پنجره درست می‌کردند و خمپاره تراش می‌دانند، این یعنی حضور مردم، همین فرهنگ وقتی جوانان‌ها از دانشگاه فردوسی مشهد به جبهه رفتند تحول ایجاد کردند.
به شرطی مشکل اقتصاد حل می‌شود که آنچه در جوانان است از دشمن تمنا نکنیم
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صنعت دفاعی و موشکی در عرصه دفاع جزو پنج کشور اول دنیا هستیم، نسل جوان قدرت موشکی را تأمین کردند، اضافه کرد: از وقتی تصمیم گرفتند ماهواره در مدار قرار دهند، در کمتر از پنج سال این امر تحقق پیدا کرد، این یعنی مردم باوری، ما این فرصت را در اقتصاد از مردم گرفته‌ایم، چون عده‌ای در تصمیم‌گیری اعتقاد به مردم ندارند، شهید رستمی در دوران بنی‌صدر وقتی می‌خواستم جبهه رویم لباس نمی‌دانند و اجازه ورود نداشتیم، تازه آنجا ستادی به نام خراسان پیدا شد که با ارتباطات می‌شد حق ورود گرفت، وقتی بنی صدر حذف شد و فرهنگ سنت‌های الهی در دفاع مقدس حاکم شد مردم وارد میدان شدند، به شرطی مشکل اقتصاد حل می‌شود که آنچه در جوانان است از دشمن تمنا نکنیم.
گفتنی است؛ فرمانده سپاه امام رضا (ع)، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، فرماندار مشهد، شهردار مشهد، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد جزو مسؤولانی بودند که در یازدهمین یادواره شهدای وحدت حضور داشتند، همچین از خانواده شهید شوشتری و محمدزاده تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/۴
فارس