امام جمعه بیرجند:

ریشه مشکلات جامعه در انتخاب‌های نادرست و احساسی است

آیت‌الله عبادی گفت: ریشه مشکلات جامعه در انتخاب‌های نادرست و احساسی است چرا که انتخاب باید بر اساس معیارهای عقلی باشد.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با اشاره به سالروز میلاد امام علی (ع) اظهار کرد: در قرآن کریم آیات متعددی در شأن مولا نازل شده که نمونه آن آیه مباهله است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در آیه مباهله حضرت علی (ع) جان پیامبر (ص) معرفه شده است، بیان‌کرد: ما به عنوان شیعیان حضرت نیز باید در اجرای عدالت به ایشان تأسی کرده و نسبت به حقوق دیگران دست درازی نکنیم.
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در طول تاریخ به عنوان جریان عدل در مقابل ظلم مطرح شده است، ادامه‌داد: امام علی علیه السلام جریان علم است در برابر جهل، جریان حق است در برابر باطل، جریانی است که باید انتخاب شود.
خطیب جمعه بیرجند بیان داشت: انسان به عنوان اشرف مخلوقات با استفاده از قوه عقل و اختیار می‌تواند مسیر حق و عدالت را برای خود برگزیند.
وی با بیان اینکه راه خوب و بد را خود انسان انتخاب میکند، ادامه داد: خلقت انسان در این ویژگی نهفته است که هر لحظه باید از بین صدها راه یکی را انتخاب کند، انتخاب بین علی و معاویه به دست خود انسان است.
وی با تأکید بر اینکه ریشه بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های اجتماعی به انتخاب‌های خود ما برمی‌گردد، گفت: حسن انتخاب یا با شر انتخاب خودمان مسئول اوضاع جامعه خود هستیم
آیت‌الله عبادی ادامه داد: اگر انتخاب‌ها بر اساس معیار عقلی و منطقی نباشد به طور طبیعی گرفتار برخی مسائل و مشکلات می‌شویم.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مردم ایران از ۴۰ سال پیش تاکنون با وجود مشکلات متعدد منطقه‌ای و بین‌المللی پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده و دشمنان را مأیوس کرده‌اند.
آیت‌الله عبادی بیان‌کرد: امروزه نیز باید با معیارهای عقلی و شناخت علل و اسباب مشکلات فعلی، در مسیری قدم برداریم که این مسائل از جامعه رخت بربندد.
انتهای پیام/۴
مهر