معاون سیاسی وزیر کشور:

ریل‌گذاری توسعه خراسان جنوبی تغییری نخواهد کرد/ لزوم کار منطقه‌ای برای پیشرفت خراسان بزرگ

عرف گفت: پیشنهادی مبنی بر انجام کار منطقه‌ای در سطح خراسان مطرح شد که تصور بر وجود خراسان بزرگ باشد اما استانداران هر سه استان خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی با یکدیگر جلسات منطقه‌ای داشته باشند و از ظرفیت‌های یکدیگر برای پیشرفت استان‌ها استفاده و به همدیگر کمک خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بنای ما بر جابه‌جایی استاندار خراسان‌جنوبی نبود اما به دلیل این‌که استاندار خراسان رضوی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی شد؛ آقای معتمدیان را به عنوان استاندار خراسان رضوی معرفی کردیم و برای جایگزینی معتمدیان و این‌که فردی را معرفی کنیم که مسیر وی را ادامه دهد به آقای ملانوری رسیدیم.
وی افزود: در خراسان‌جنوبی ریل گذاری که آقای معتمدیان انجام داده است تغییری نخواهد کرد و استاندار جدید نیز با همین ریل کار را پیش خواهد برد.
معاون سیاسی وزیر کشور بیان کرد: در سطح کشور نیز مقام معظم رهبری کار ریل گذاری کشور را انجام داده و در سخنرانی اخیر خود سه اولویت را بیش از همه مورد تاکید قرار دادند که شامل اقتصاد، امنیت و فرهنگ است و چند روز قبل که جلسه‌ای برای استانداران در سطح کشور برگزار شد، رئیس جمهور نیز سه اولویت اقتصاد، امنیت و سلامت را برای پیشرفت کشور مطرح کرد.
عرف بیان کرد: بنابراین تمام استانداران در ریل گذاری که در کلان کشور گذاشته شده حرکت خواهند کرد.
وی اظهار کرد: استاندار جدید برای توسعه خراسان‌جنوبی و آقای معتمدیان برای پیشرفت خراسان رضوی این اولویت‌ها را در نظر خواهند گرفت و در این صورت اتفاق خارق العاده‌ای در استان خراسان‌جنوبی شاهد نخواهیم بود.
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: طبق صحبتی که قبل از آغاز جلسه با استانداران سابق و جدید خراسان جنوبی انجام شد پیشنهادی مبنی بر انجام کار منطقه‌ای در سطح خراسان مطرح شد که تصور بر وجود خراسان بزرگ باشد اما استانداران هر سه استان خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی با یکدیگر جلسات منطقه‌ای داشته باشند و از ظرفیت‌های یکدیگر برای پیشرفت استان‌ها استفاده و به همدیگر کمک خواهند کرد.
عرف با بیان این‌که این ابتکار خوبی است، اظهار کرد: درخواست می‌کنم استانداران هر سه استان این مسیر را دنبال کنند و به یک برنامه ریزی مشخص منطقه ای برسند. تفکرات جزیره ای را کنار بگذارند چراکه وقتی دنیا به هم متصل است پس استانها و تمام ظرفیت های استانها به هم متصل است و برای پیشبرد تفکر و توسعه کار منطقه ای باید به کارها سرعت داد.
وی خاطرنشان کرد: کشور در شرایط خطیری قرار دارد و عبارت خطیر را مقام معظم رهبری برای کشور وضع کردند اما آنچه که به ما به عنوان کارگزاران این نظام در تمام سطوح کشوری، لشکری، روحانیت و تمام افرادی که لباس خدمت به تن کرده‌اند مربوط می‌شود این است که باید وحدت و انسجام را حفظ کنیم.
آمریکایی‌ها به فساد درون سیستمی گرفتار شدند
معاون سیاسی وزیر کشور بیان کرد: شرایط انتخابات آمریکایی‌ها را نگاه کنید آنهایی که ادعا داشتند دولتها دموکراسی را باید از آنها یاد بگیرند خودشان به فساد درون سیستمی گرفتار شدند و شرایط را نمی‌پذیرند. حرفها و جرزنی‌ها آغاز شده و احتمالا ادامه هم خواهد داشت.
عرف تصریح کرد: در این شرایط کشتی انقلاب اسلامی که با راهنمایی‌های مقام معظم رهبری در حال حرکت است و ما مسئولان به عنوان اجزای اصلی این کشتی به حرکت آن کمک میکنیم هیچ راهی به جز وحدت و انسجام نداریم. ما محکوم به وحدت، انسجام، هم افزایی و همکاری هستیم. نمی‌توانیم وقتی در یک دریای مواج حرکت می‌کنیم یقه یکدیگر را بگیریم لذا به وحدت که توصیه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است باید توجه کرده و در مسیر وحدت حرکت کنیم.
وی عنوان کرد: نکته بعد از انسجام، امید است چراکه امید ضرورت پیشرفت کشور است مردم باید امید داشته باشند. اگر کسی در کشور و استان روزنه امید را در استانی ایجاد کرده و حال فرد یا افرادی به هر دلیلی قصد بستن روزنه های امید را داشته باشند و به جای امید، ناامیدی را به مردم بدهند به نظر من در این شرایط خیانت بزرگی به مردم خواهند کرد.
معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: همه ما موظف هستیم به مردم امید بدهیم. همه می‌دانیم که مسیر سخت است اما در این مسیر سخت تنها چیزی که به انسان قدرت و توانمندی می‌دهد امید است.
عرف با بیان اینکه از مسیرهای سخت عبور کردیم و امید خود را از دست ندادیم، افزود: همه ما وظیفه داریم امید را حفظ کنیم. در جمهوری اسلامی دولت‌ها می‌آیند و می‌روند آنچه می‌ماند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و افتخار همه ما این است که در این نظام مقدس و در ذیل پرچم ذریه پیامبر(ص) در حال خدمت کردن هستیم لذا همه باید تلاش کنند و در این مسیر حرکت کنیم.
وی با بیان این‌که سال آینده سال انتخابات ریاست جمهوری است، تصریح کرد: وظیفه ما این است که مردم را با امید پای صندوق رای بیاوریم. باید فضا را با آرامش و امنیت مهیا کنیم که این اتفاق بیفتد.
معاون سیاسی وزیر کشور بیان کرد: متاسفانه گاهی اوقات مشاهده می‌شود که برخی از دوستانی که ما می‌شناسیم و افرادی هستند که سوءنیت ندارند اما شاید توجهی به سخنی که میز‌نند و رفتاری که دارند نمیکنند، اما اقداماتی انجام میدهند که مردم را نا امید می‌کنند و این کار غلطی است. ما باید همه تلاش کنیم و کارها را پیش ببریم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴