وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیرجند:

رینگ شبکه فیبر نوری در خراسان‌جنوبی تکمیل شد/ ۲۹۰ میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه زیرساخت‌های استان اختصاص یافت

آذری جهرمی گفت: در راستای توسعه زیرساختهای ارتباطی خراسان جنوبی از سال 1396 تاکنون حدود 290 میلیارد تومان پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اجرا شد و رتبه استان از 31 به 24 استان‌های کشور ارتقا پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از ظهر امروز در نشست شورای مدیران واحدهای تابعه وزارت در خراسان جنوبی که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد اظهار کرد: دو سال قبل که به خراسان جنوبی سفر کردم شاهد متناسب نبودن جایگاه خدمات ارتباطی استان با نیاز ها بوده و رتبه جایگاه خراسان جنوبی در سطح کشور رتبه۳۱ را داشت.
وی افزود: خراسان جنوبی دارای ظرفیت نیروهای جوان و با انگیزه ای است که این ظرفیت نسبت به سایر استانها از متوسط بالاتر بوده و در سفر قبلی به مردم استان قول دادم زیر ساختهای ارتباطی استان را توسعه دهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: با تلاش جوانان خراسان جنوبی و استفاده از تکنولوژی محصولات استان در حوزه کسب و کارهای نوپا جهانی شده که در این راستا محصولات زعفران با استاندار مناسب تهیه شده است.
آذری جهرمی عنوان کرد: در راستای توسعه زیرساختهای ارتباطی خراسان جنوبی از سال ۱۳۹۶ تاکنون حدود ۲۹۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اجرا شد و رتبه استان از ۳۱ به ۲۴ استان‌های کشور ارتقا پیدا کرد.
وی گفت: خراسان جنوبی استانی است که ۴۲ درصد جمعیت استان روستایی هستند و لازم است خدمات ارتباطی در روستاها توسعه پیدا کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: در حال حاضر میزان اتصال روستاهای استان به شبکه فیبرنوری ۳٫۵ برابر نسبت به دو سال گذشته است که تعداد روستاهای متصل به اینترنت از ۱۵۰ روستا به سه برابر این تعداد افزایش پیدا کرده است.
آذری جهرمی عنوان کرد: رینگ شبکه فیبر نوری در خراسان جنوبی تکمیل شده و در حال حاضر پنج درصد آن اشغال است که در این راستا برای بلندمدت در استان سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.
وی افزود: باید خانواده های روستایی برای استفاده از ظرفیت اینترنت توانمندسازی شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح رینگ فیبر نوری امروز در استان خبر داد و گفت: با این پروژه جهش قابل توجهی در کیفیت اینترنت شهری و روستایی ایجاد خواهد شد و برای یکسال آینده نیز پروژه های در استان برنامه ریزی شده است.
آذری جهرمی عنوان کرد: تعداد مشترکین اینترنت در این استان از ۳۷۰ هزار نفر در دو سال قبل به ۶۷۹ هزار نفر رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت استان قابل قبول است.
انتهای پیام/۱۲۷