امام جمعه موقت بیرجند:

زمام کشور باید در دست مخالف با استکبار باشد/ سرگرم بازی‌های سیاسی دشمن نشویم

امام جمعه موقت بیرجند گفت: زمام کشور باید در دست کسانی باشد که واقعا با استکبار مخالف باشند و برای رسیدنِ خودشان به نان و نوایی مملکت را به مستکبران نفروشند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند امروز در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید غلامی در بیرجند گفت: با تضعیف جبهه حق، مردم و جامعه بشری آسیب می‌بینند و دچار انحطاط می‌شوند.
وی با بیان اینکه اولین وظیفه ما حق‌شناسی است، افزود: سود اصلی ما در حق‌شناسی و ضرر اصلی ما جهالت در برابر حق است.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: جامعه اسلامی باید شناخت‌های معرفتی و کلی و شناخت‌های ریز و جزئی به نام بصیرت پیدا کند.
مختاری با بیان اینکه باید حقانیت و کفر را بشناسیم، عنوان کرد: مردم ما به خوبی این شناخت را دارند و پیوسته پیرو پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) ایشان هستند.
وی اظهار کرد: دشمنان دنبال تاثیرگذاری بر کودکان، نوجوانان و جوانان هستند تا اساس دین را زیرسوال ببرند اما با مدیریت خانواده‌ها و مسئولان در فضای مجازی نقشه دشمن نقش برآب می‌شود.
بصیرت از شناخت مهم‌تر است
امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر اینکه بصیرت از شناخت کلی مهم‌تر است، گفت: دنیای اسلام ضریاتی که از بی‌بصیرت‌ها خورده بیشتر از کفار بوده است.
مختاری تصریح کرد: بصیرت یعنی بین ایمان و نفاق فرق گذاشتن یعنی جریانی که به ظاهر اسلامی است را از جریانی که واقعی اسلامی است جدا کردن لذا شناخت نفاق نیاز به بصیرت دارد.
وی افزود: دنبال انسان‌های انقلابی و بصیری هستیم که فکری جز اسلام ندارند.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: اگر به خوبی بصیرت نداشته باشیم ممکن است برخی افراد متقلب بر بدنه جامعه اسلامی رخنه و نفوذ کنند و دنبال انحراف باشند.
مختاری با بیان اینکه امروز خطر بی بصیرتی اسلام را تهدید می‌کند، تاکید کرد: اگر نتوانیم حق و باطل را تشخیص دهیم، آسیب منافقین از کفار بیشتر خواهد بود.
وی اظهار کرد: دشمنان ما را به تقسیم بندی‌ها و بازی‌های سیاسی سرگرم می‌کنند و ممکن است با هر اسمی از ما رای بگیرند.
امام جمعه موقت بیرجند گفت: تقسیم‌بندی اصلی بین حق و باطل و انقلابی ناب و منافق است.
مختاری تصریح کرد: زمام کشور باید در دست کسانی باشد که واقعا با استکبار مخالف باشند و برای رسیدنِ خودشان به نان و نوایی مملکت را به مستکبران نفروشند.
وی با بیان اینکه بصیرت درس امام حسین(ع) در کربلا بود، افزود: امام حسین(ع) با افرادی جنگیدند که به ظاهر مسلمان بودند و به یزید امیرالمومنین می‌گفتند.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: امروز نظام اسلامی مقتدرترین نظام در منطقه است و دشمنان به جنگ نرم فکر می‌کنند تا ایمان ما را بدزدند.
مختاری با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات هستیم، تاکید کرد: بصیرت داشته باشیم تا سر ما کلاه نرود.
وی عنوان کرد: شهدا به خوبی حق را شناختند و به فرمان ولی امر تا سوریه رفتند و حق مدار بودند و به گسترش حق پرداختند. حال وظیفه ما است که از این بزرگواران الگو بگیریم.
انتهای پیام/۴