نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

زمینه ایجاد شغل در مناطق مرزی فراهم شود

افضلی گفت: زیرساخت اشتغال و ماندگاری مردم در مناطق مرزی فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی امشب در کارگروه توسعه صادرات خراسان‌جنوبی با بیان این‌که باید به خراسان‌جنوبی به عنوان بندر خشک نگاه شود، اظهار کرد: نیاز است برای ماندگاری مرزنشینان در استان تلاش شود.
وی افزود: بیکاری از مشکلات اصلی روستاهای مرزی است که می‌طلبد مورد توجه و حمایت دولت قرار گیرد.
نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به دلیل نبود شغل در مناطق مرزی مردم از روستاهای مرزی برای کار به شهرهای بزرگ مهاجرت میکنند که برای نمونه میتوان به مهاجرت ۱۵۰ نفر از روستایی در هفت کیلومتری مرز افغانستان برای برداشت گوجه فرنگی به قزوین اشاره کرد.
افضلی با بیان اینکه باید زیرساخت اشتغال و ماندگاری مردم در مناطق مرزی فراهم شود، عنوان کرد: طی چهار سال گذشته هفت هزار نفر از شهرستان نهبندان مهاجرت کرده‌اند اما خوشبختانه طی ماه های اخیر و با توجه به اقداماتی که در راستای ایجاد شغل در شهرستان اتفاق افتاده شاهد بازگشت به روستاها هستیم.
وی اظهار کرد: یکی از مشکلات مناطق مرزی در بحث راه‌ ها است که باید توجه شود و با توجه به آغاز به ساخت راه آهن در استان می‌طلبد خط راه آهن به مرز ماهیرود نیز کشیده شود.
نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه کولبری تا زاهدان آمده اما به خراسان جنوبی نرسیده کار درستی نیست و باید امکان کولبری در استان خراسان جنوبی انجام شود.
افضلی با اشاره مشکلات یکی از کارخانه های تولید کارخانه‌های خوراک دام و طیور در استان، عنوان کرد: این کارخانه از ۱۴ ماه گذشته دچار مشکلاتی شده و به اندازه یک پایان نامه کارشناسی ارشد برای رفع این مشکلات مکاتبه کردم اما به جایی نرسیدم لذا لازم است برای رفع مشکلات آن تدبیری اندیشیده شود در غیر اینصورت علی رغم میل باطنی مدیر کارخانه نیروهای کار بیکار خواهند شد.
انتهای پیام/۱۲۷