معاونت فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی آجا تشریح کرد:

زمینه سازی برای برگزاری انتخابات پرشور مهمترین رسالت رسانه ها

حجت الاسلام عدیده مهم ترین ضرورت کار رسانه ها در حال حاضر را، زمینه سازی برگزاری انتخابات سالم و پرشور در جامعه دانست.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام محمد عدیده معاونت فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی آجا در جمع کارکنان پایور و وظیفه منطقه پدافند هوایی شرق با تاکید به تاثیرات مخرب فضاهای مجازی به ویژه در بنیان خانواده ها اظهار کرد: امروز فضای مجازی سبک زندگی خانواده ها را متاثر کرده و به عنوان مثال اصلی ترین آسیب آن بطالت وقت افراد خانواده در فضای مجازی است.
وی ادامه داد: برخی از انسان‌ها بدون هیچ‌گونه تحقیق و بررسی و حتی لحظه‌ای فکر کردن، هر نوع پیامی که در فضای مجازی دریافت می‌کنند را قبول کرده و بدتر از آن این است که آن پیام را هم منتشر می‌کنند.
معاونت فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی آجا یادآور شد: ما نباید هر صدایی را شنیده و هر چیزی را بدون فیلتر نگاه ‌کنیم؛ زیرا تأثیر آن‌ها بر روح و قلب ما بسیار زیاد بوده و می‌تواند مخرب روح و جان ما باشد.
عدیده گفت: در مقابل جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بایستی از ابزارهای فرهنگی استفاده کرد و تولیدات فرهنگی را توسعه داد و در برابر تهاجمات غرب به صورت تهاجمی عمل کنیم.
معاونت فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نپاجا ادامه داد: تغییر سبک زندگی موضوع دیگری است که دشمن در برابر ما آن را دنبال می‌کند، در این حالت وقتی هویت فرهنگی ما را بگیرند به راحتی می‌توانند هر آنچه را می‌خواهند به دست آورند و در فضای مجازی، رسانه‌ها، ماهواره‌ها و شبکه‌های تلویزیونی اقدامات بسیاری علیه انقلاب اسلامی انجام می‌دهند.
وی در ادامه به اشاره به اهمیت فضای مجازی در کلام مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها فرمودند اگر من امروز رهبر نبودم، رئیس فضای مجازی کشور می شدم لذا انتظار این بود که فضای مجازی در طی این سالها از سوی مسئولین دست اندرکار بهتر مدیریت می شد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: متاسفانه در جامعه امروزی، فضای مجازی و اینترنت ابزاری برای تهاجم فرهنگی دشمنان و به غارت بردن سرمایه‌های فرهنگی شده و به‌عنوان یک فرصت یا تهدید، دست‌اندرکاران تربیت نسل جوان را با چالشی بزرگ روبه‌رو کرده که باعث به وجود آمدن بسیاری از رفتارهای غیراخلاقی به‌ویژه در میان جوانان و نوجوانان شده است.
حجت الاسلام عدیده بر آسیب شناسی فضای مجازی برای استفاده صحیح از آن تأکید و اظهار داشت: عدم آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی سبب بروز مشکلات زیادی در خانواده و جامعه شده است.
وی در ادامه مهم ترین ضرورت کار رسانه ها را در حال حاضر، زمینه سازی برگزاری انتخابات سالم و پرشور در جامعه دانست.
معاونت فرهنگی اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی آجا محتواسازی رسانه ای برای فضای مجازی را از مهم ترین رسالت های رسانه ها عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره سعی در دلسرد کردن مردم به حضور در انتخابات دارند، باید در مقابل این هجمه ها آمادگی مقابله به ویژه در تولید محتوا را داشته باشیم.
حجت الاسلام عدیده در پایان گفت: بصیرت افزایی، روشنگری و تلاش برای حضور گسترده و حداکثری مردم در انتخابات وظیفه ذاتی و همگانی است که باید در شرایط کنونی همه به آن عمل کنند.
انتهای پیام /۳