استاد حوزه :

زمینه سازی برای حکومت جهانی و آماده سازی زمینه های ظهور از فلسفه های اربعین

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم امینی مهر گفت: یکی از فلسفه های قیام اربعین زمینه سازی برای حکومت جهانی و آماده کردن زمینه های ظهور است.

استاد حوزه در گفتگو با خاورستان با اشاره به این که یکی از اسرار اربعین و یکی از فلسفه های اربعین ماندگاری عاشورا است و اراده الهی هم بر این است که باید عاشورا ماندگار شود گفت:  با برگزاری این اربعین ها و این پیاده روی ها این پیام عاشورا و این پیام ابا عبدالله به سراسر عالم منتقل می شود چون که اربعین برای ائمه دیگر نمی گیریم و این اربعین مخصوص امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم امینی مهر ادامه داد: یکی از بزرگان نکته جالبی را بیان کردند که در آن گفته شده بود کتاب عاشورا دو جلد دارد یک جلد کتاب عاشورا مخصوص امام حسین(ع) و یارانشان بود که بعد از ظهر عاشورا خاتمه یافت و کتاب دوم و جلد دوم ثبت شد به نام امام سجاد (ع) و زینب کبری (س) که اگر جلد دوم نبود جلد اول هم از بین می رفت.

به گفته وی شعر معروف کعبه بی نام و نشان می ماند اگر زینب نبود کربلا در کربلا می ماند اگر  زینب نبود لذا خود اربعین ریشه تاریخی هم دارد اولین کسی در اربعین به زیارت ابا عبدالله آمد صحابه جلیل القدر پیغمبر جابر بن عبدالله انصاری بود.

وی تاکید کرد: خود اربعین و این راهپیمایی اربعین بزرگترین واقعه جهان اسلام است که این دل ها  را به هم نزدیک می کند و این اربعین زمینه ساز برای حکومت جهانی می شود.

به گفته این کارشناس مذهبی در زمان حکومت امام زمان (ع) همه مردم می خواهند در کنار هم دیگر باشند و پشت سر امام زمان (ع) و مهدی فاطمه این اسلام را ادامه دهند لذا یکی از فلسفه های قیام اربعین زمینه سازی برای حکومت جهانی و آماده کردن زمینه های ظهور است.

امینی مهر اظهار کرد: فلسفه دیگر تبلیغ بزرگ برای اسلام است و فلسفه بعدی تبلیغ مبارزه در مقابل ظلم است به این معنا افرادی که به اربعین امام حسین(ع) می روند در واقع می خواهند بگویند ما اهداف ابی عبدالله را می خواهیم بپیماییم.

وی تصریح کرد: صرف فقط پیاده روی به تنهایی نیست چون امام حسین (ع) با ظلم مبارزه کرده و تمام افرادی که در خط فکری امام حسین (ع) هستند می خواهند در مقابل ظلم بایستند.

درس بزرگ اربعین

به گفته وی اگر امروز می بینیم که کشور ما در مقابل ابر قدرت هایی مثل آمریکا و اسرائیل یا برخی کشورهای غربی ایستادند این درس را از اربعین امام حسین(ع) و از قیام امام حسین(ع) فرا گرفتند اربعین برای این است که جلوگیری از تحریف دین شود اگر این اربعین ها نبود و اگر این عاشورا ها نبود و اگر این مجالس عزاداری برای امام حسین (ع) نبود دین را تحریف می کردند.

وی ادامه داد: فردی به یکی از شیعه ها گفته بود که شما چرا این قدر عاشورا را با شکوه برگزار می کنید گفت یک مرتبه کلاه سر ما رفت دوباره این کلاه سر ما نمی رود غدیر را سهل انگاری کردیم از دست ما رفت عاشورا را داریم باشکوه برگزار می کنیم که از بین نرود .

حجت الاسلام و المسلمین امینی مهر افزود: اربعین نه تنها ایجاد وحدت بین مسلمانان می کند بلکه بالاتر از آن ایجاد وحدت بین مسلمانان و حتی سایر ادیان همان طور که می دانید در این اربعین امام حسین(ع) مسیحی ها و یهودی ها می آیند سنی و شیعه همه در کنار هم هستند  این هم جزو فلسفه اربعین امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: خود زیارت امام حسین(ع ) یکی از نشانه های مومن است طبق روایات مشهور امام عسکری که در آن نشانه های مومن  را ۵ مورد بیان کردند یکی از آن نشانه ها زیارت اربعین است.

پیام اربعین

استاد حوزه در رابطه با  پیام اربعین نیز گفت: خود اربعین بعد از گذشت ۴۰ روز از شهادت امام حسین (ع) گذشته اهل معرفت نتیجه می گیرند نتیجه زحمات زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) در اربعین آشکار شد.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین امینی مهر این پیام اربعین یک پیام خیلی مهم دارد پیام مهمش این است که هر کسی در راه خدای متعال کاری را انجام دهد آن ماندگار می شود امام حسین(ع) جان خودش را و هفتاد و دو تن از یارانش را در راه خدا داد با خدا معامله کرد و اراده الهی بر این تعلق گرفت که باید اربعین امام حسین(ع) و قیام امام حسین (ع) ماندگار شود و خود این اربعین اثر بخشی زیادی دارد.

وی اظهار کرد:  با آمدن اربعین همه مردم در کنار همدیگر قرار می گیرند برادرانه کار می کنند این هایی که موکب می زنند دلیل بر پولداری و ثروتمند بودنشان نیست بعضی از افراد هستند از اول تا آخر سال زحمت می کشند یک مقدار پول را جدا می کنند و ذخیره می کنند تا موکب بزنند این ها به عشق ابا عبدالله است .

وی تاکید کرد: بنابراین اگر مشاهده شده که ۸ سال جوانان و مردم انقلابی در مقابل ۷۰ کشور جهان  ایستادند و قد علم کردند درس را از اربعین و قیام امام حسین(ع) فرا گرفتند همان طور که امام خمینی(ره) فرمودند هر چه داریم از محرم و صفر داریم لذا جوانان ما از جوانان عاشورایی یاد گرفتند علی اکبرها، قاسم بن حسن ها، ابوالفضل ها و… این ها چون دیدند در سال ۶۱ هجری امام حسین (ع) با اصحاب در مقابل ابر قدرت ها ایستادند این ها هم در مقابل ابرقدرت ها ایستادند و یک وجب از این کشور را تسلیم آن ها نکردند و توانستند از کشور دفاع کنند و از طرفی هر فتنه ای که در کشور پیش بیاید همین عاشورایی ها و افرادی که در صحنه اربعین خودجوش بیرون می آیند وارد میدان می شوند.

به گفته وی  اگر فتنه ۸۸ را با آن زیبایی توانستند از بین ببرند همین مردم بودند همین افرادی که در اربعین شرکت می کردند همین افرادی که در مجالس امام حسین (ع) شرکت می کردند آمدند اعلام کردند که زیر بار ذلت نمی رویم قبول کردن فتنه یعنی زیر بار ذلت با درس گرفتن از قیام امام حسین (ع) راحت این فتنه ها را فتنه ۸۸ که بماند اگر صدها فتنه هم در کشور منافقین بیندازند باز هم همین مردمی که در اربعین شرکت می کنند در عاشورا شرکت می کنند و در عزاداری امام حسین(ع) شرکت می کنند این فتنه ها را می توانند شکست دهند.

حجت الاسلام امینی مهر تاکید کرد:  این مردم از حسین بن علی یاد گرفتند ظلم ستیزی را و از امام حسین(ع) یاد گرفتند که زیر بار ذلت نباید برویم تمام فتنه ها سرمنشا دشمنان اسلام هستند.

به گفته وی دشمنان اسلام ذلت مسلمانان را  می خواهند لذا با آمدن محرم و اربعین و این راهپیمایی عظیم که به حمد خدا هر سال که می گذرد تعداد افراد زیاد تر می شود که این جای امید است با این راهپیمایی ها تمام نقشه های دشمن که در طول سال زحمت می کشند از بعد از محرم و صفر زحمت می کشند بلکه یک تفرقه ای بین مسلمانان ایجاد کنند همین قدر اربعین ابا عبدالله می آید حتی بعضی وقت ها برخی افرادی که خودشان را مخالف قرار می دهند عشق امام حسین(ع) را چون در سر دارند در این راهپیمایی شرکت می کنند تمام زحمت ها و نقشه های دشمن   را با یک اربعین نقشه بر آب می کنند.

وی اظهار کرد: لذا برای همین است که دشمنان سعی دارند راهپیمایی را تخریب کنند الان در فضای مجازی کلیپ های دروغین که به تازگی هم نمونه هایی داشتیم که برخی عراقی ها گفته بودند ما به شما آب نمی دهیم آب  را روی زمین می ریزیم از این راه می خواهند تفرقه ایجاد کنند ولی کور خواندند صاحب این اربعین ابی عبدالله و  امام زمان نقشه همه را از بین خواهد برد لذا با ساختن کلیپ های مختلف راه به جایی نخواهند برد .

مخالفت دشمن با این راهپیمایی

این فعال حوزه مذهبی ادامه داد:حتی اگر دقت کنید در این راهپیمایی به این  عظمت  اگر برای کار دیگر بود که به نفع غرب بود این قدر این را رسانه ای می کردند ولی الان پخش نمی کنند اگر یک وقتی هم بر حسب اتفاق پخش کنند گوشه کوتاه را پخش می کنند دشمن این راهپیمایی را نمی خواهد لذا وقتی که در این راهپیمایی ها لبیک یا حسین یا لبیک یا زینب را این عزاداران و عاشقان ابی عبدالله سر می دهند لرزه بزرگی بر اندام همه دشمنان به خصوص اسرائیل و آمریکای جنایتکار وارد می شود  چرا که آن ها ترس و وحشت دارند و این اراده الهی است که مردم را این قدر تشویق می کنند که در این راهپیمایی شرکت کنند.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین امینی مهر روایات داریم که شهادت امام حسین(ع) یک حرارت و گرمی را در دل های مردم ایجاد کرده که دیگر سرد نمی شود  ۱۴۰۰ سال از قیام ابا عبدالله گذشته هر لحظه مردم‌احساس می کنند همین امسال این قضیه اتفاق افتاده است پس در کل فلسفه قیام ابا عبدالله و فلسفه اربعین امام حسین (ع) و اثر بخشی این قیام و اربعین امام حسین (ع) را همه عالم فهمیدند منتهی بعضی ها نمی خواهند بیان کنند.

وی تاکید کرد: این که مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین تاکید دارند اگر انسان اربعین امام حسین را تبیین کند که چه اسراری در آن، چه اسراری در جلسات عزاداری ، در قیام ابا عبدالله نهفته است همه مردم برای زیارت اربعین تشویق می شوند

وی اظهار امیدواری کرد  که خداوند متعال به همه توفیق دهد که با برگزاری این را راهپیمایی اربعین سال به سال بتوانیم عشق و ارادت خودمان را به ابا عبدالله زیاد و آن شالله این پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی امام زمان(ع) برسانیم.