زندگی شیرین قبل طلاق/ نوعروسانی که چشم انتظار همت خیرین هستند

خشکسالی های اخیر و کم شدن درآمد مردم از یک سو و از طرف دیگر چند برابر شدن قیمت کالاهای اولیه زندگی، شرایط را برای زوج های جوان سخت کرده به طوری که برخی ها را تا سرحد طلاق هم پیش برده، حالا خیلی از زوج های جوان چشم شان به دستان توانمند خیرینی است که با همت بلند خود قدمی برای سر و سامان گرفتن زندگی شان، در ساده ترین شکل ممکن برداند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، روزانه تعداد زیادی از خانواده ها به مراکز خیریه و نیکوکاری و مساجد محل خود مراجعه می کنند و از آنها درخواست کمک در خصوص تامین جهیزیه دختران خود را دارند، خانواده های آبرومندی که تاکنون روی پای خود ایستاده بودند اما بالارفتن قیمت کالاها و چند برابر شدن قیمت لوازم خانگی، خواب را از چشمانشان برده است.
درامد پایین سرپرست خانوار که بیشترشان کارگر و کشاورز هستند، کفاف خرید جهیزیه را نمی دهد، برخی ها هم بدلیل عدم توان فراهم کردن جهیزیه دختر کارشان تا مرز طلاق قبل از شروع زندگی هم پیش می رود که به همت خیرین نیکوکار چند قلم از کالاهای اساسی زندگی شان تهیه می شود تا سرپناهی بسازند و زندگی کنند.
یکی از مراکز نیکوکاری که در یکسال اخیر موارد زیادی برای دریافت جهیزیه به آن مراجعه می کنند، مرکز نیکوکاری رسانه یاران خراسان جنوبی است، این مرکز بدلیل قرار گرفتن در محله کم برخوردار شمال شهر بیرجند روزانه به طور مرتب مراجعانی برای دریافت جهیزیه و یا چند قلم کالا از جهیزیه دارد که فعلا نامشان در دفتر ثبت می شود و باید گوش به زنگ خیرین باشند.
«زینب رمضانی» رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران خراسان جنوبی صبح امروز (۲۲ مرداد) در گفتگو با رسانه های گروهی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی اظهار کرد: در حال حاضر تهیه جهیزیه و لوازم ضروری زندگی برای بسیاری از خانواده‌ها که دختر در آستانه ازدواج دارند کاری سخت و دشوار شده است.
رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران خراسان جنوبی با اشاره به نقش مرکز نیکوکاری در کمک به محرومان و نیازمندان و ترویج ازدواج آسان و پایدار بر اساس فرهنگ اصیل اسلامی گفت: این مرکز از آغاز فعالیت خود تاکنون با پرداخت کمک جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و دامادهای نیازمند، به تأمین بخشی از جهیزیه آنان کمک می‌کند.
وی افزود: به مناسبت دهه امامت و ولایت ۲ سری کمک جهیزیه توسط مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران خراسان جنوبی به نوعروسان نیازمندان اهدا شد.
رمضانی با بیان اینکه ارزش این کمک جهیزیه ها حدود ۱۵ میلیون تومان بوده است، افزود: این جهیزیه ها با کمک های نقدی و غیرنقدی خیرین گرانقدر مرکز نیکوکاری رسانه یاران جمع آوری شده و در اختیار زوج های نیازمند قرار گرفت.
رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری رسانه یاران خراسان جنوبی ادامه داد: کمک جهیزیه های اهدایی به نوعروسان نیازمند شامل گاز، جاروبرقی، سرویس ظروف آشپزخانه از قبیل قابلمه، ظرف و …، سرویس خواب، فرش، تلویزیون و میز آن بوده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر هشت نوعروس و داماد نیازمند در نوبت دریافت جهیزیه در مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران استان هستند که همت خیرین و نیکوکاران را می طلبد.
رمضانی در پایان ضمن قدردانی از خیرانی که همواره یاریگر نیازمندان هستند، گفت: خیران علاوه بر مراجعه به مرکز نیکوکاری رسانه یاران در استان برای اهدای کمک های غیرنقدی، می‌توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۱۰۰۳۲ نیز کمک‌های نقدی خود را واریز کنند.
انتهای پیام/ ۳ /۴