زنگ آغاز سال تحصیلی در خراسان جنوبی به صدا در آمد

زنگ آغاز سال تحصیلی در نیمه شهریور و دو هفته زودتر از رویه سال‌های گذشته به صدا در آمد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زنگ آغاز سال تحصیلی در نیمه شهریور و دو هفته زودتر از رویه سال‌های گذشته در استان خراسان جنوبی مانند سایر نقاط کشور به صدا در آمد. مراسم آغاز سال تحصیلی جدید، صبح امروز با حضور مسئولان در مدرسه شاهد دخترانه بیرجند آغاز شد.
دانش‌آموزان، امروز در شرایطی سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند که کرونا موجب شد، سال تحصیلی گذشته با تعطیلات متعددی مواجه شود و سال تحصیلی جدید نیز دو هفته زودتر آغاز شود.
آموزش‌های حضوری، تلویزیونی و مجازی از روش‌های آموزشی است که امسال به طور توأمان ارائه می‌شود.
محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در مراسم صبح امروز گفت: حفظ سلامت دانش آموزان در شرایط شیوع بیماری کرونا، آزمونی برای آموزش و پرورش است.
وی با بیان این‌که در حوزه بهداشت مبالغی اختصاص داده شد افزود: یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بین مدارس توزیع کردیم و بعد از آن نیز ۶۰۰ میلیون تومان مواد بهداشتی خریداری و توزیع شد و مبلغ دیگری نیز اضافه خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۱۰ هزار دستکش و ۱۰ هزار ماسک و یک هزار لیتر مواد ضدعفونی از طرف استانداری به مدارس استان اختصاص داده شد.
واقعی یادآور شد: قبل از شیوع بیماری کرونا ۲۲ درصد دآنش اموزان دچار اضافه وزن بودند.
وی تصریح کرد: زنگ نماز را در زمان اذان خواهیم داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در نسخه جدید شبکه شاد، نواقص قبلی رفع شده است.
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز در این مدارس گفت: امسال در شرایطی مدارس را باز می‌کنیم که تمام کشورهای دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا هستند.
وی با بیان این‌که حفاظت از سلامت دانش‌آموزان از وظایف معلمان است افزود: تصمیم‌گیری در این باره به صورت ملی است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: تلاش می‌کنیم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنیم و ۲۰۰ هزار ماسک رایگان به آموزش و پروس اختصاص دهیم.
معتمدیان افزود: یکی از مهم‌ترین ضرورت‌ها استفاده از ظرفیت‌های فناوری نوین است و تلاش کردیم زیرساخت‌ها را در استان ارتقا دهیم.
وی اظهار کرد: در حوزه نفوذ دیجیتال در شش ماه گذشته خدمات شایسته‌ای ارائه شده و در ۵ ماه اخیر ۵۵ ایستگاه جدید دیجیتال را احداث کردیم.
استاندار خراسان جنوبی گفت: در حوزه ارتباطات ۲۷۰۰ مدرسه به شبکه اطلاعات مرتبط شدند.
انتهای پیام/۴