همزمان با روز ملی استکبارجهانی،

زنگ استکبارستیزی در ۲۷۵۰ مدرسه خراسان‌جنوبی نواخته شد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: زنگ استکبارستیزی در 2 هزار و 750 مدرسه سطح خراسان‌جنوبی نواخته شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زنگ استکبار ستیزی صبح امروز به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان در دبیرستان دخترانه عفاف بیرجند با حضور مسئولان آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی و فرماندهان سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌‌جنوبی نواخته شد.
فرشید جعفری، معاون پرورشی و فرهنگی آمورش و پرورش خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهارکرد: شعارهایی که در زمینه مبارزه با استکبار ستیزی در مناسبت‌های مختلف و از جمله ۱۳ آبان می‌دهیم ریشه قرآنی دارد.
وی با اشاره به این‌که دانش‌آموزان باید به این نکته توجه داشته باشند که اظهار انزجار ما در راهپیمایی‌های مختلف هیچگاه نسبت به ملت‌ها و مردم یک کشور نبوده است، افزود: انزجار و برائت ملت ایران و انقلاب اسلامی نسبت به اندیشه‌ای است که خود را مخدوم و دیگران را مستکبرانه خادم خویش تصور می‌کند و با این نوع نگاه آسیب‌های فراوانی را نسبت به دیگر کشورها وارد کرده است.
جعفری با اشاره به اینکه امروزه مصداق واقعی استکبار آمریکا و اسرائیل هستند، تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در افزایش روحیه استکبارستیزی تأثیر فراوان دارد نوع رفتار اطرافیان و در سطح کلان کشورهای پیرامونی با فرد و یا دولت مستکبر است.
وی یادآورشد: از این جهت تنها راه کاهش روحیه گردنکشی و استکبارگری را باید در روحیه مقاومت جست و جو کنیم.
محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: زنگ استکبارستیزی در ۲ هزار و ۷۵۰ مدرسه سطح خراسان‌جنوبی نواخته شد.
وی افزود: همچنین امروز بیش از ۱۷۶ هزار دانش‌آموز در سطح استان در مراسم یوم الله ۱۳ آبان شرکت می‌کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۱۱/