زنگ انقلاب در سراسر استان خراسان جنوبی نواخته شد

آیین نواخته شدن زنگ انقلاب همزمان با سراسر کشور در همه شهرهای استان خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش خاورستان، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استان صبح امروز در آیین نواخته شدن زنگ انقلاب در بیرجند حضور یافتند.
این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در میدان امام خمینی(ره) بیرجند برگزار شد.
بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار است ۴۰۰۰ برنامه ویژه گرامیداشت دهه فجر با رویکرد رسانه‌ای و مجازی در سطح استان برگزار شود و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام برنامه‌های این ایام بدون فراخوان عمومی و با جمعیت محدود اجرا خواهد شد.
بهره‌برداری از ۲۷ فضای آموزشی در خراسان جنوبی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: از دهه فجر ۹۸ تا دهه فجر ۹۹ بیش از ۲۷ فضای آموزشی با ۲۳ مدرسه و ۱۵۷ کلاس درس در ۱۲ شهرستان استان به بهره‌برداری رسیده است.
وی اظهار کرد: برای احداث و تکمیل این تعداد طرح ۸۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده که با افتتاح آنها ۲۲ هزار و ۵۹۷ متر مربع به فضاهای آموزشی استان اضافه شده است.
واقعی با بیان اینکه از این تعداد فضای آموزشی، ۱۴ فضا شهری و ۹ فضا روستایی است بیان کرد: علاوه بر این، یک هزار و ۳۷۵ متر مربع فضای جانبی از قبیل ایمن سازی مدارس، ورزشی، عمرانی، پرورشی و زیر ساختی در مدارس به ارزش ۴ میلیارد و ۹۹۵ میلیون تومان احداث شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بهره‌برداری از مجتمع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مدرسه ۱۲ کلاسه امام هادی(ع)، مدرسه قلم، مدرسه فرهنگ و مجتمع حیات طیبه شهرستان قاین به عنوان مهم‌ترین پروژه‌های دهه فجر امسال یاد کرد و ادامه داد: کلاس‌های درس جایگزین کلاس‌های کانکسی بالای ۱۰ دانش‌آموز قریب ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا مهر ۱۴۰۰ تمامی کلاس‌های کانکسی خراسان‌جنوبی حذف می‌شوند.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اجرای ۲۲۲ طرح آموزشی در استان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۲۲۲ طرح آموزشی با ۶۲۷ کلاس درس و زیربنای ۹۵ هزار مترمربع در دست اجرا است که برای تکمیل و تجهیز نیازمند ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.
انتهای پیام/۴