طی مراسمی؛

زنگ صلح و دوستی در مدارس خراسان جنوبی نواخته شد

طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان استانی، زنگ صلح و دوستی در مدارس خراسان جنوبی نواخته شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، طی مراسمی صبح امروز به مناسبت آغاز سال تحصیلی، زنگ صلح و دوستی به طور نمادین در دبیرستان شهید کوشه ای بیرجند نواخته شد.
محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این مراسم بیان کرد: جمعیت هلال احمر تلاش دارد بر اساس وظیفه ذاتی خود به همه اقشار آموزش‌های لازم را ارائه دهد.
وی ادامه داد: دانش آموزان پلی مناسب برای رسیدن به آموزش همگانی و توانمند کردن خانواده ها از طریق آموزش هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح دادرس در مدارس استان بیان کرد: همه ساله این طرح در ۱۵۰ مدرسه که دارای کانون هلال احمر هستند، برگزار می شود.
رضایی افزود: طی سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز مقطع هشتم در قالب این طرح از آموزش های امدادی بهره مند شدند.
وی بیان کرد: حمایت از سرمایه های ملی، کاهش سطح آسیب پذیری منابع انسانی در حوادث و سوانح، آموزش مهارت‌های امدادی، خودامدادی و ایمنی برای دانش‌آموزان از جمله اهداف طرح دادرس است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به شیوع کرونا ویروس در سطح کشور بیان کرد: جوانان جمعیت هلال استان در طول ایام تحصیلی در راستای رعایت هر چه بیشتر مسائل بهداشتی، همکاری های لازم را با مدارس خواهند داشت.
رضایی ادامه داد: ارائه آموزش فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس از دیگر برنامه های هلال احمر در مدارس استان است.
وی با اشاره به اهداف نواختن زنگ صلح و دوستی در سال جاری بیان کرد: دانش آموزان باید بدانند که استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین روش برای ترویج فرهنگ صلح و دوستی در شرایط کنونی است.
انتهای پیام/۱۳۳