گزارش/

زیرساخت‌های ورزشی قاین؛ در برزخ وعده‌ها

شهرستان قاین با وجود جوانان تحصیل‌کرده و ورزشکار، تا چه زمانی باید چشم انتظار وعده‌های بی‌عمل مسئولان در تأمین زیرساخت‌های ورزشی باشد؟

به گزارش خاورستان به نقل از نسیم‌قائن، سال‌های میانی دهه ۶۰ بود که مجموعه ورزشی امین‌زاده قاینات به بهره‌برداری رسید. این مجموعه ورزشی و زمین چمن به فراخور آن روزگار ساخته شد؛ ورزشگاهی که خاطراتی خوش برای جامعه ورزشی قاینات به یادگار گذاشت.
از میزبانی تیم‌های ابومســلم خراسان و ایران‌جوان بوشــهر تــا میزبانی رهبر معظم انقلاب. اکنون پس از گذشت سه دهه و افزایش جمعیــت منطقه، نه‌تنها این مجموعه ورزشی توسعه پیدا نکرد، بلکه در حفظ و نگهداری آن نیز توفیقی حاصل نشده است.
زمین فوتبالی که روزگاری فوتبالیست‌های قَدَری در آن توپ می‌زدند و میزبان تیم‌های فوتبال بزرگی بود، این روزها حال خوشی ندارد و می‌توان گفت به حال خود رها شده است چراکه هزینه نگهداری چمن سنگین است و کسی عملا مسئولیت نگهداری از چمن را برعهده ندارد.
سال ۱۳۹۵ بعد از ۵ سال تعطیلی کامل به جهت انجام تعمیر و بازسازی، زمین چمن شهید امین‌زاده به بهره‌برداری رسید و لبخند رضایت مجدد بر لبان فوتبالیست‌های شهرستان نقش بست اما این لبخند به یکسال نرسیده جای خود را به گریه داد و این روزها دل هر ورزشکاری از حال ناخوش این ورزشگاه، به درد می‌آید.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که عجله در استفاده از زمین چمن و همچنین ترکیدگی لوله آب در برخی از نقاط زمین و نشت آب که به دلیل نرمی زمین خود را نشان نداده و باعث فرورفتگی چمن در زمین شده است، باعث این وضعیت زمین چمن ورزشی قاین شده است.
شهرستانی که سال‌های متوالی میزبان مسابقات فوتبال لیگ برتر بوده است و خود نیز در لیگ‌های برتر فوتبال حرفی برای گفتن داشته است، چگونه می‌تواند روزهای پرآوازه و طلایی خود را دوباره احیا کند؟ این سئوال نیز پیش می‌آید که مسئول ساماندهی و رسیدگی به این همه نابسامانی کیست؟
حالِ ناخوش ورزش را فقط در زمین چمن طبیعی شهرستان نداریم، بلکه زمین چمن مصنوعی قاین نیز به حال خود رها شده است و قول ۵۰۰ میلیون تومانی وزیر ورزش و جوانان برای ساماندهی این زمین نیز فقط روی کاغذ ماند و به شهرستان نرسید و ورزشکاران دیگر امیدی به سامان گرفتن این زمین نیز ندارند.
یکی دیگر از اماکن ورزشی شهرستان، استخر امید قاین است که با دوبار افتتاح‌شدن، هنوز قابل استفاده برای جوانان نیست و قول‌های مسئولان برای بهره‌برداری از آن و معرفی استعدادهای شنا از این استخر اندرخم یک کوچه مانده است.
وعده معتمدیان روی هوا ماند
یکی دیگر از امیدهای ورزش‌کاران شهرستان، ساخت سالن ورزشی ۲۵۰۰ نفره بود که کلنگ آن با حضور وزیر ورزش و جوانان در ۱۵ مهر ۱۳۹۸ به زمین خورد و قرار بود تا پایان اسفند همان سال عملیات فوندانسیون آن اجرایی شود که اکنون به جز آثار کلنگ‌زنی، چیز دیگری در آن مشهود نیست و این پروژه نیز که معتمدیان استاندار وقت قول یک میلیارد تومان برای شروع آن را داده بود، اکنون وعده آن روی هواست و انگار مسئولان استانی تمایلی برای پیگیری این وعده‌ها ندارند.
شهرستان قاین ظرفیت‌ها و استعدادهای کم‌نظیری دارد اما متأسفانه هیچ‌گاه به نیروی جوان به طور شایسته توجه نشده است.
این شهرستان با وجود جوانان تحصیل‌کرده و ورزشکار تا چه زمانی باید چشم‌انتظار وعده‌های بی‌عمل مسئولان در تأمین زیرساخت‌های ورزشی باشد؟
آیا سزاوار نیست مسئولان، از خودشان بپرسند برای جوانان مستعد و توانمند شهرستان چه خدماتی انجام داده‌اند و از آنان چه انتظاری دارند؟ وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند: اگر در یک جمله کوتاه از من بپرسند که شما از جوان چه می‌خواهید، خواهم گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش.
شما آقای مسئول اگر با این سوال مواجه شوید چه پاسخ و چه عملکرد قابل دفاعی ارائه خواهی داد؟
انتهای پیام/۴