عضو هیأت رئیسه مجلس:

سازمان حمل و نقل کشور در خواب است؟! / مشکل کامیونداران تنها کرایه حمل بار نیست

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: آقایان سازمان حمل و نقل کشوری واقعیت را در بحث افزایش کرایه حمل بار نمی‌گویند و وقتی یک بحران به اوج خود رسیده، این آقایان تازه از خواب بیدار شدند و این قابل دفاع نیست.

به گزارش خاورستان، اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به اعتصاب و اعتراض کامیونداران نسبت به حق و حقوق خود، اظهار کرد: روز چهارشنبه که قرار بود، مشکل کامیونداران در مجلس مطرح شود، زمان برای قرائت تذکرات در اختیار نبود و روز یکشنبه در جلسه علنی در دفاع و رعایت حقوق آنان مطرح خواهیم کرد.
وی گفت: اگر چه خبرهایی از افزایش کرایه حمل بار از سوی وزارت راه و شهرسازی به ما گزارش شده است، اما این کامیونداران مشکلاتشان جدی تر از اینهاست و حتی شکل ساختاری دارد.
عضو هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: رانندگان شاکی هستند که حتی آن مبلغ پایین حمل بار هم بعضا” به آن‌ها به صورت کامل پرداخت نمی‌شود و توسط باربری‌ها غیرقانونی دریافت می‌شود؛ لذا ضرورت دارد که وزارت راه و شهرسازی نسبت به حقوق رانندگان بشتر توجه کند که به آن دستبردی زده نشود.
وی گفت: به نظر بنده سازمان حمل و نقل باید سامانه ای را طراحی کند که هر راننده‌ای بدون درج مشخصات خود حق اعتراض در سامانه را داشته باشد و هر باربری که بدون دلیل قانونی به کرایه آن‌ها دستبرد می‌زند، تعطیل شود.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: از وزیر راه درخواست می‌کنیم که این مشکل را به طور جد پیگیری کند و در صورت بی توجهی به این قشر وزیر را هم استیضاح خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که سازمان حمل و نقل مدعی است که افزایش ۲۰ درصدی کرایه حمل بار از سوی حمل و نقل به استانها از ۲۷ اردیبشهت ماه ابلاغ شده؟ گفت: آقایان سازمان حمل و نقل کشوری واقعیت را نمی‌گویند و وقتی یک بحران به اوج خود رسیده، این آقایان تازه از خواب شدند و این قابل دفاع نیست.
رنجبرزاده ادامه داد: صرفا” مشکل کامیونداران افزایش ۱۵ یا ۲۰ درصدی کرایه حمل بار نیست بلکه پایانه‌های باربری ۱۵ الی ۲۰ درصد از حقوق قانونی رانندگان برداشت می‌شود و آنان را تهدید می‌کنند که اگر به جایی هم خبر بدهید، دیگر به شما بار نخواهیم داد.
وی گفت: این موضوع در دستور کار مجلس به صورت غیرغلنی قرار گرفته و تماس‌هایی را با وزارت راه و شهرسازی داشتیم؛ ظاهرا” سازمان پایانه‌ها و حمل و نقل کشور در خواب است تا هر اقدام قانونی مجلس حقوق تضیع شده رانندگان را بپردازند و در غیر این صورت از طریق قانونی برخورد خواهیم کرد.
انتهای پیام/۴
دانا