مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی مطرح کرد

سازمان نظام مهندسی مرجع تایید شده‌ای برای پیشبرد اهداف سازمان حفاظت محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: سازمان نظام مهندسی یک مرجع فنی و تایید شده ای است که با دارا بودن توان علمی بالا می تواند به پیشبرد اهداف سازمان حفاظت محیط زیست کمک کند.

به گزارش خاورستان،حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با مهندس جاده‌گی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی در خصوص فعالیت های این سازمان در حوزه محیط زیست ، منابع طبیعی ، کشاورزی توضیحاتی را ارائه کرد.
وی گفت: در حال حاضر تعداد ۹۵ نفر از فارغ التحصیلان رشته محیط زیست عضو سازمان نظامی مهندسی استان هستند که باید تلاش کنیم تا با همکاری دوجانبه بتوان این فارغ التحصیلان رشته محیط زیست را جذب بازار کار کرد.
در ادامه دکتر اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی یک مرجع فنی و تایید شده است که با توان علمی خوب می تواند به حفاظت محیط زیست کمک کند اظهار کرد: حوزه محیط زیست موضوعات گسترده ای را از قبیل آب ، تالاب ، آلودگی هوا و خاک ، گردشگری طبیعی ، استقرار واحدهای کشاورزی ، خدماتی و صنعتی و… را شامل می شود که با توجه به نیرویهای کم محیط زیست در استان می توان از پتانسیل و ظرفیت اعضای متخصص سازمان نظام مهندسی در حوزه محیط زیست بهره گرفت.
اکبری افزود: این اداره کل آمادگی دارد تا در چهارچوب ضوابط و مقرراتی که قانون مشخص کرده در امور مربوط به محیط زیست از توان و پتانسیل سازمان نظام مهندسی استفاده کند.
انتهای پیام/۱۲۷