سالانه باید ۱۰۰ کلاس درس در بیرجند ساخته شود

یکه خانی گفت: چنانچه سالی ۱۰۰ کلاس به مجموعه مدارس فعلی شهر بیرجند اضافه شود فقط توانسته ایم وضعیت موجود را حفظ کنیم.

به گزارش خاورستان،محمدحسین یکه خانی در مراسم بازدید معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی مدرسه خیرساز اوتسیم مهرشهر با بیان اینکه خیر این پروژه که آقای دکتر «گنجی» هستند، قول مساعد دادند که به محض اتمام این پروژه، دو پروژه دیگر را کلنگ زنی کنند، گفت: با توجه به بحران کمبود فضای فیزیکی در شهر بیرجند باید تلاش شود تا هر چه زودتر این پروژه ها به سرانجام برسد.
وی با بیان اینکه میانگین کشوری هر متر مدرسه به ازای هر دانش آموز ۵ متر و ۳۰ سانتی متر است اما این میانگین در شهر بیرجند چهار متر و ۲۰ است، افزود: شهر بیرجند در بحث فضاهای آموزشی به شدت محروم است و باید کمک شود.
مدیر آموزش و پرورش بیرجند با بیان اینکه سال گذشته ۶ هزار دانش آموز در مهرشهر داشتیم و امسال با یک رشد قابل توجه به ۷ هزار دانش آموز رسیده است، گفت: شمال شهر بیرجند در بحث فضاهای آموزشی نیازمند یک توجه ویژه و خاص است.
یکه خانی با اشاره به اینکه امسال ورودی پایه اول ۷۳۰۰ نفر در شهر بیرجند است و هر سال به طور متوسط ۲۵۰۰ تا ۲۷۰۰ نفر به آمار دانش آموزی ما در شهر بیرجند افزوده می شود، اظهارداشت: اگر سالی ۱۰۰ کلاس به مجموعه مدارس فعلی شهر بیرجند اضافه شود فقط توانسته ایم وضعیت موجود را حفظ کنیم.
وی افزود: در برهه ای از زمان، تنها ۱۸ مدرسه دو شیفت در شهر بیرجند داشتیم که اینها اکنون به ۴۵ مدرسه رسیده است.
همچنین در این بازدید «محمد فرهادی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی هم با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر برای آماده شدن این مدارس برای مهرماه امسال، گفت: بیشترین مشکل را در بحث فضاهای آموزشی شهر بیرجند دارد که نیازمند نگاه ویژه از سوی مسئولان است.
وی افزود: فرمانداران در توزیع اعتبارات شهرستان ها باید یک نگاه جدی به موضوع کمک به ساخت مدارس در مناطقی که مشکلات زیادی داریم مانند شهر بیرجند داشته باشند.
انتهای پیام /۳