امروز صورت گرفت

سالن سنجش الکترونیک مرکز آموزش فنی و حرفه ای فردوس افتتاح شد

سالن‌ آزمون الکترونیک در مرکز فنی و حرفه‌ ای این شهرستان فردوس امروز با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش خاورستان،حسن یعقوبی رئیس اداره آموزش فنی و حرفه فردوس امروز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های موجود و استقبال افراد از بحث آموزش های فنی و حرفه ای در فردوس عدم وجود سالن الکترونیک در مرکز فنی و حرفه ای احساس می شد به طوری که شرکت‌ کنندگان می‌ بایست برای شرکت در آزمون ‌ها به مرکز استان مراجعه می کردند ولی با راه اندازی این سالن دغدغه این افراد برطرف شد.
وی گفت: با راه اندازی این سایت، آزمون های کتبی پایان دوره کارآموزانی که دوره های مهارتی خود را سپری می کنند، به صورت آنلاین برگزار خواهد شد که با تحقق این مهم، علاوه بر سلامت بیشتر برگزاری آزمون ها، در اعلام نتایج آنها تسریع صورت خواهد گرفت.
رئیس اداره آموزش فنی و حرفه فردوس بیان کرد: با رایزنی ‌های انجام ‌شده و برگزاری جلسات هماهنگی از طرف مدیرکل و فرمانداری، بحث تجهیز سالن آزمون در دستور کار قرار گرفت و این مهم صورت پذیرفت.
یعقوبی اضافه کرد: سالن سنجش الکترونیک مرکز آموزش فنی حرفه ای شهر فردوس با در نظر داشتن اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه های جاری، با اعتباری بالغ بر ۵۰۶ میلیون ریال با ظرفیت برگزاری ۴۰۸ نفر دوره در ماه، در هفته ملی مهارت، افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی تاکید کرد: استفاده از ابزار ارزیابی الکترونیکی در اکثر سازمان‌ های آموزشی دولتی و غیردولتی به‌ ویژه در سازمان‌ های مرتبط با آموزش‌ های فنی و حرفه ‌ای امروز به‌ عنوان یک ضرورت مطرح‌ شده و وجود آن در شهرستان فردوس نیز احساس می شود.
رئیس اداره آموزش فنی و حرفه فردوس گفت: اجرایی کردن دولت الکترونیک، بروز بودن، تسهیل در امور، صرفه‌جویی در هزینه‌ها هم برای متقاضیان و هم در حوزه دولتی، کوتاه کردن زمان برگزاری آزمون‌ها، تکریم ارباب رجوع، کاهش هزینه ها اعم از تکثیر و توزیع پاسخنامه های کاغذی، اعلام نتایج بعد از اتمام آزمون و افزایش سلامت آزمون از دیگر مزیت‌های آزمون آنلاین الکترونیکی است.
یعقوبی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این سالن، از این‌ پس آزمون‌ های آنلاین فنی و حرفه‌ ای در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس برگزار می ‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷