شهردار بیرجند:

سالن همایش و فرهنگسرای شرق کشور افتتاح شد/ تامین ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت معابر

جاوید گفت: سالن همایش و فرهنگ سرای شهر بیرجند با ۴۸۵ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن همایش و فرهنگسرای شهر بیرجند که با حضور معاون اول رییس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: این سالن همایش در ۲۳ هزار متر مربع در سال ۱۳۹۵ کلنگ زنی شده است.
وی با بیان اینکه این پروژه از سال ۱۳۹۵ تا ابتدای سال ۱۳۹۷ حدود ۱۰ درصد پیشرفت داشت، افزود: کار ساخت فرهنگسرا از ابتدای سال ۱۳۹۷ مجدد آغاز شد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم.
شهردار بیرجند بیان کرد: سالن همایش اصلی این فرهنگسرا ۲۵۰۰ متر مربع مساحت و ۱۸۵۰ نفر ظرفیت دارد.
جاوید عنوان کرد: این فرهنگسرا دارای چهار سالن الحاقی با زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع است.
وی اظهار کرد: فرهنگسرای شهر دارای محوطه ای به مساحت ۱۵ هزار متر مربع، پنج هزار مترمربع فضای پارکینگ، ۲۳۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی و ۳۰۰ نفر ظرفیت در محوطه رو باز است.
شهردار بیرجند گفت: اعتبار هزینه شده برای احداث فرهنگسرا ۴۸۵ میلیارد ریال و از محل منابع داخلی شهرداری از جمله سرجمع عوارضات جمع آوری شده از شهروندان بوده است.
جاوید عنوان کرد: مکان احداث سالن همایش و فرهنگسرای شهر بیرجند در تلاقی دو منطقه جدید و قدیم شهر بوده و تقریبا دسترسی از تمام نقاط شهر به این فرهنگسرا راحت است.
وی افزود: مصالح و مواد ساختمانی استفاده شده در این سالن همایش از با کیفیت و استانداردترین مصالح بوده است. سیستم های تاسیساتی از نور، صوت و … بکار رفته در این فرهنگسرا همه به روز، با کیفیت و مارک بوده است.
شهردار بیرجند تصریح کرد: این پروژه از بعد سالن همایش، یکی از ۱۰ سالن همایش برتر کشور است و خود مجموعه فرهنگسرا بزرگترین مجموعه فرهنگسرای شرق کشور است.
جاوید به مباحثی که در مورد اعتبار هزینه شده برای این فرهنگسرا توسط عده ای خاص یا عموم مردم مطرح میشود اشاره و با هدف شفاف سازی این اعتبار، تاکید کرد: صحبت هایی در مورد اینکه برنامه ریزی اعتباری به این مبلغ برای شهرداری که از نظر اعتبار غنی نیست، مناسب نبوده و شهرداری با این اعتبار میتوانست در مباحثی از جمله آسفالت و … اقدام کند.
وی ادامه داد: شهرداری نهادی خدماتی، فرهنگی و اجتماعی است. اینکه فکر کنیم شهرداری فقط وظیفه تنظیف و آسفالت شهر را بر عهده دارد، تفکر درستی نیست.
شهردار بیرجند با بیان اینکه شهر موجودی زنده است و نباید به آن تک بعدی نگاه شود، عنوان کرد: چهار پدر علم کشور اهل منطقه خراسان جنوبی هستند و با توجه به وجود ظرفیت و نخبه های بسیار زیادی در شهر بیرجند باید یک فرهنگسرا در شهر احداث میشد.
جاوید گفت: مجموعه شهرداری و شورای شهر هیچ کدام از اعتبارات حوزه دیگری را برای فرهنگسرا هزینه نکرده و اعتبار از محل اعتبارات داخلی شهرداری بوده است.
وی از گلنگ زنی ۱۴ بوستان در شهر بیرجند در این دوره شورای شهر خبر داد و افزود: اکثر این بوستانها در حال بهره برداری است که یکی بوستلن جنگلی بیرجند با مساحت ۴۰ هکتار است که طی خرداد ماه افتتاح میشود.
شهردار بیرجند خاطرنشان کرد: بازگشایی محور فرزان که یکی از دغدغه های شهروندان بود و به رویا تبدیل شده بود، انجام و از ترافیک شهر کاسته شد.
جاوید با بیان اینکه در بخش بخش حوزه های که به شهرداری مربوط است اقدامات زیادی انجام شده، گفت: از افزایش فضای سالن های آرامستان گرفته تا ساماندهی دیوار یخی، خدمات شهری، دستگاه پردازش مربوط به کمپوست و … از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی از تامین ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت معابر شهر خبر داد و گفت: ان شاءالله طی ۶ ماه آینده قسمتی از معابر خاکی شهر آسفالت خواهد شد.
شهردار بیرجند خاطرنشان کرد: اگر اعتبار دولتی برای فرهنگسرا وجود داشت امکان تعریف اینگونه پروژه ای وجود نداشت و به جای سه سال باید ۱۰ سال منتظر احداث آن میبودیم.
جاوید افزود: امیدوارم این مجموعه برای پمپاژ تمام انرژی های خوب شهر مورد استفاده باشد.
انتهای پیام/ ۱۲۷