صبح امروز؛

سالن ورزشی روستای افین با حضور دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه افتتاح شد

با حضور سردار سید ضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه سالن ورزشی روستای افین در شهرستان زیرکوه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، امروز و با حضور سردار سید ضیاءالدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی ۳۷۰ پروژه محرومت‌زدایی استان خراسان‌جنوبی به بهره برداری می‌رسد.
برای این ۳۷۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی اعتباری بیش از ۱۷۴ میلیارد ریال هزینه شده است.
این تعداد پروژه‌ عمرانی و محرومیت‌زدایی شامل احیا و لایه روبی قنوات ۶۶ مورد، انتقال آب( کانال و لوله گذاری) ۲۰ مورد، استخر ذخیره آب ۲۲ مورد، تامین آب شرب و شبکه فاضلاب ۵۱ مورد، خانه محروم ۱۲۱ مورد، زیرساخت کارگاه اشتغال ۷ مورد و مجموعه فرهنگی، ورزشی و آموزشی ۸۳ مورد می‌شود.
افتتاح سالن ورزشی روستای افین
پروژه سالن ورزشی روستای افین در شهرستان زیرکوه با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به نمایندگی از این تعداد پروژه با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.
محسن کاری فرمانده سپاه شهرستان زیرکوه در مراسم افتتاح سالن ورزشی روستای افین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهیدان به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس خراسان‌جنوبی را گرامی می‌داریم.
وی به تفاهم نامه بسیج سازندگی برای پیشرفت و توسعه شهرستان زیرکوه اشاره کرد و افزود: کلنگ پروژه سالن ورزشی روستای افین از سال ۹۳ زده شد و اقدامات اجرایی آن انجام شد اما با تلاش بسیج سازندگی و سایر نهادها به نتیجه رسید و امروز اولین پروژه‌ای است که در قالب تفاهم نامه به صورت رسمی در شهرستان زیرکوه با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.
فرمانده سپاه شهرستان زیرکوه بیان کرد: شهرستان مرزی زیرکوه دارای محرومیت هایی است که اگر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه است به این شهرستان لطف داشته باشد ممنون هستیم.
کاری عنوان کرد: در بحث تامین آب شرب در برخی از نقاط روستایی شهرستان دارای مشکلاتی هستیم. در بحث قنوات در این شهرستان نیز با توجه به این‌که ۵۰ درصد مردم کشاورز هستند و قنوات پایه کشاورزی است نیاز به همکاری داریم.
وی به بحث دامداری به عنوان یکی از دغدغه‌های مردم منطقه اشاره کرد و گفت: در بحث توجه به دامداری منطقه و مرمت و بهسازی مساجد نیز نیاز به همکاری داریم.
۳۰ پروژه ورزشی با ۳۷ میلیارد تومان در خراسان‌جنوبی افتتاح شد
حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: با احتساب سالن ورزشی روستای افین ۳۰ پروژه ورزشی رو باز در سطح استان به بهره برداری و افتتاح رسیده است.
وی افزود: سالن شهید پاسدار فخری زاده هفتمین سالن ورزشی چند منظوره‌ای است که از ابتدای سال افتتاح شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی به افتتاح سالن‌های سرپوشیده و استخر ورزشی در شهرستان سربیشه اشاره کرد و گفت: ۲۲ پروژه شامل چمن های کوچک و بزرگ مصنوعی فوتبال می‌شود.
عزیزی اظهار کرد: این ۳۰ پروژه ورزشی با ۳۷ میلیارد تومان منابع دولتی و مشارکت فعال بخش ها و نهادهای انقلابی اتفاق افتاده است.
وی عنوان کرد: از ابتدای امسال ۵۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع به سرانه فضاهای ورزشی خراسان‌جنوبی اضافه شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بیان کرد: ما ۲۰ پروژه ورزشی را برای هفته بسیج پیش‌بینی کردیم که متاسفانه به دلیل بحث شیوع کرونا نتوانستیم هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم که افتتاح شود.
عزیزی خاطرنشان کرد: سالن چند منظوره شهید فخری زاده که با ۱۳۰۰ متر مربع فضای سر پوشیده و با برخورداری ۲ هزار نفر جمعیت برای نوجوانان و جوانان و بانوان می‌تواند فضایی را برای غنی سازی اوقات فراغت و فعالیت بانوان در فضای امن با طیب خاطر فراهم کند.
وی عنوان کرد: به مردم خراسان‌جنوبی وعده داده بودیم که تا پایان سال ۳۷ پروژه را به افتتاح برسانیم اما امروز این افتخار را داریم که طی گذشت حدود ۹ ماه از سال ۳۰ پروژه تکمیل شده است.
افتتاح ۲۰ پروژه ورزشی تا پایان سال
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: تلاش می‌شود بتوانیم ۲۰ پروژه شامل چمن مصنوعی بزرگ و کوچک و چهار سالن ورزشی چند منظوره را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم.
عزیزی ضمن قدردانی از بسیج سازندگی استان، اظهار کرد: با تلاش های بسیج سازندگی فراتر از آنچه که نیاز بود امروز شاهد افتتاح این پروژه هستیم.
وی تصریح کرد: افتتاح این پروژه نقطه عطفی در پیگیری مطالبات و انتظارات به حق مردم از بسیج سازندگی به عنوان نهاد معین توسعه و پیشرفت شهرستان زیرکوه خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: امروز هر پیشرفت و اتفاق خوبی در استان و کشور شاهد هستیم به برکت خون شهدا است.
انتهای پیام/۱۲۷