رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی؛

ساماندهی فضای مجازی و حمایت از پیام رسان های داخلی

رئیس مجمع نمایندگان استان گفت: طرح ساماندهی فضای مجازی اصلا به دنبال جرم‌انگاری برای کاربران ایرانی نیست.

به گزارش خاورستان،حجت‌الاسلام نصیرایی رئیس مجمع نمایندگان استان و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی مجلس طی تذکری گفت: در این دو سه هفته اخیر کمیسیون فرهنگی که از فعال‌ترین کمیسیون‌های مجلس در این ۱۴ ماه بود، بر اساس وظایف و اولویت‌هایی که دارد به موضوع فضای مجازی وارد شد.
نماینده مردم شهرستان‌های فردوس ، طبس ، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی افزود: در کشور ما تا صحبت از ساماندهی فضای مجازی می‌شود ، دست‌ها و زبان‌هایی در پشت پرده شروع به هوچی‌گری می‌کنند و این را مطرح می‌کنند که مجلس به دنبال فیلترینگ و بستن همه پیام‌رسان‌ها است و فضای مسمومی را در کشور ایجاد می‌کنند.

وی گفت: طرح ساماندهی فضای مجازی اصلا به دنبال جرم‌انگاری برای کاربران ایرانی نیست بعضی به دروغ در فضای مجازی به تخریب مجلس روی آورده‌اند و انتظار داریم هیأت رئیسه و همکاران نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.
حجت الاسلام نصیرایی افزود: بار‌ها و بار‌ها رهبر معظم انقلاب مسئولان را متوجه کرده‌اند که نسبت به فضای مجازی، ولنگاری و بی‌در و پیکر بودن آن باید فکری کرد، این وضعیت، وضعیت مناسبی نیست.
وی افزود: در هیچ جای دنیا نسبت به فضای مجازی این طور بی‌اهمیت نیستند و همه دنیا برای فضای مجازی برنامه و مدیریت دارند، اما بعضی در جامعه ما افتخار می‌کنند که فضای مجازی بی‌در و پیکر باشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان در ادامه گفت: آقایان متن کامل این طرح را نخوانده‌اند و نمی‌دانیم چه نفع اقتصادی و سیاسی در این موضوع دارند که تا موضوع ساماندهی فضای مجازی مطرح می‌شود عده‌ای تنشان می‌لرزد و شروع به تخریب می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بنای این طرح حمایت از کاربران ایرانی، ساماندهی فضای مجازی و حمایت از پیام‌رسان‌های ایرانی است.
انتهای پیام /۳