مدیرکل امور عشایر خراسان‌جنوبی:

«سامانه آبرسانی» به داد عشایر خراسان‌جنوبی رسید/ آب آشامیدنی به‌موقع تامین شد

عصمتی‌پور گفت: آب آشامیدنی عشایر با راه‌اندازی سامانه جامع آبرسانی سیار، برای اولین بار در کشور در محلات عشایری خراسان‌جنوبی به موقع تامین شد.

به گزارش خاورستان، مهدی عصمتی‌پور امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آب آشامیدنی عشایر با راه‌اندازی سامانه جامع آبرسانی سیار، برای اولین بار در کشور در محلات عشایری خراسان‌جنوبی به موقع تامین شد.
وی افزود: این سامانه برای اولین بار در کشور در استان خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده و هم‌اکنون برای اجرا به سایر استان‌ها نیز اعلام شده است.
مدیرکل امور عشایر خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در این طرح محلات عشایری و تعداد خانوارهایی که نیازمند آبرسانی سیار برای شرب و دام هستند، شناسایی شدند و به آن‌ها کد دستوری و شماره تماس برای درخواست آب اعلام شده است.
عصمتی‌پور با بیان اینکه تاکنون، پس از درخواست فرد، برای آب مشخص نبود چه زمانی آب به محلات عشایر می‌رسد و نیازمند صرف وقت بسیار زیادی بود، تصریح کرد: با راه‌اندازی این سامانه مشکل مرتفع شده و زمان رسیدن تانکر به همراه نام و شماره تلفن راننده تانکر برای پیگیری به عشایر پیامک می‌شود.
وی اضافه کرد: درصورت درخواست عشایر برای آب شرب، آب مورد نیاز در همان روز ارسال می‌شود.
مدیرکل امور عشایر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هم اکنون ۲۳ دستگاه تانکر، آبرسانی سیار به محلات عشایر را برعهده دارند گفت: ۶ هزار و ۷۵۰ خانوار عشایر خراسان‌جنوبی در این سامانه جامع آبرسانی‌می‌شوند.
گفتنی است خراسان‌جنوبی ۱۵هزار و ۶۷۶ خانوار عشایری دارد.
انتهای پیام/۴