شهردار بیرجند خبر داد

سامانه خدمات شهروندی گامی بزرگ در سیستم شهرسازی الکترونیک

شهردار بیرجند از بهره برداری از فاز اول سیستم جامع، هوشمند و یکپارچه شهرسازی و درآمد شهرداری بیرجند خبر داد.

به گزارش خاورستان، محمد علی جاوید شهردار بیرجند از بهره برداری از فاز اول سیستم جامع، هوشمند و یکپارچه شهرسازی و درآمد شهرداری بیرجند خبر داد و اظهار کرد: فاز اول جامع هوشمند شهرسازی و درآمد و برون سپاری خدمات، یک زیرساخت مهم برای شفاف کردن امور در شهرداری و هوشمند شدن شهر بیرجند است.
وی افزود: این سیستم دسترسی به طرح های توسعه شهری، ضوابط شهرسازی، عوارض صدور پروانه و عوارض نوسازی و…. را از طریق اینترنت و بر روی گوشی موبایل در ۲۴ ساعت شبانه روز مهیا می‌کند.
شهردار بیرجند ادامه داد: تحقق شهرسازی الکترونیک و هوشمند در راستای چشم انداز شهر بیرجند به منظور حذف مراجعات ارباب رجوع، کاهش رفت و آمد و سرگردانی شهروندان، پاسخگویی دقیق، سریع، شفاف و انجام کار در کوتاهترین زمان ممکن و حذف محدودیت های زمانی از طریق تولید، استقرار و پیاده سازی سیستم مکانیزه کارآمد، جامع و پکپارچه، کاهش هزینه های شهر و شهروندان، شفاف سازی اقدامات و ضوابط در راستای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، حذف واسطه گری، ضابطه مدار و قانون محور، امن و قابل اطمینان، سرویس گرا، خودکار و مبتنی بر GIS با توجه به باز مهندسی، اصلاح و بهبود روال انجام کار و هم راستا با برنامه دوم چشم انداز راهبردی ۱۴۰۴ شهرداری بیرجند و شعار شهر تمیز است.
جاوید تصریح کرد: شهروندان می توانند با استفاده از لینک htt://esup..birjand.ir:1020/new/mob.html به این سامانه دسترسی پیدا کنند.
وی افزود: شهروندان با انتخاب ملک خود و یا وارد کردن کد نوسازی ملک از خدمات ارائه شده در این سامانه که شامل: ۱- پیگیری درخواست شهرسازی ۲- تصدیق گواهی ۳- اعلام ضوابط ساخت و ساز ۴- محاسبه عوارض صدور پروانه ۵- محاسبه تراکم ساختمانی مصوب و مجاز ۶- بدهی عوارض نوسازی و دریافت شناسه پرداخت و شناسه قبض جهت پرداخت ۷- سوابق پرداختی نوسازی ۸- پیگیری قبوض نوسازی و … می باشد در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته استفاده کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲