قائم مقام سازمان امور عشایر کشور:

سامانه عشایر کالا در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شود

علایی‌مقدم گفت: باید برای تولیدات و صنایع دستی عشایر خراسان‌جنوبی سامانه‌ای تحت عنوان عشایر کالا در استان تعریف شود و عشایر با مراجعه به سامانه ضمن معرفی تولیدات خود در بحث بازریابی و فروش محصولات اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شاهپور علایی مقدم قائم مقام سازمان امور عشایر کشور در شورای عشایری استان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: باید برای تولیدات و صنایع دستی عشایر خراسان‌جنوبی سامانه‌ای تحت عنوان عشایر کالا در استان تعریف شود و عشایر با مراجعه به سامانه ضمن معرفی تولیدات خود در بحث بازریابی و فروش محصولات اقدام کنند.
وی با بیان این‌که این سامانه می‌تواند کمک قابل توجهی به عشایر استان داشته باشد، افزود: این سامانه باید با همکاری اتحادیه و تعاونی های عشایر را‌ه‌اندازی و مدیریت شود.
قائم مقام سازمان امور عشایر کشور بیان کرد: واگذاری خدمات فروش و بازریابی تولیدات عشایر استان به شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان نیز می‌تواند موثر باشد.
علایی‌مقدم عنوان کرد: اگر فرهنگ سازی شود در مراسم تودیع و معارفه‌ها از محصولات صنایع دستی تولید شده توسط عشایر استان هدیه داده شود علاوه بر معرفی فرهنگ باعث رونق اقتصادی بازار صنایع دستی عشایر خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷