مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان‌جنوبی:

سامانه عملیاتی اتوماسیون در اورژانس ۱۱۵خراسان‌جنوبی راه‌اندازی می‌شود

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان‌جنوبی گفت: سامانه عملیاتی اتوماسیون در اورژانس115 با 80 درصد پیشرفت فیزیکی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمد رضا حسینی مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه، اظهار کرد: با توجه به مأموریت‌های اورژانس ۱۱۵ خراسان‌جنوبی به ازای هر هزار نفر ۱۱۰ مأموریت در سال انجام می‌شود در صورتی که میانگین کشوری ۵۰ مأموریت است.
وی افزود: راه‌اندازی سامانه عملیاتی اتوماسیون در اورژانس ۱۱۵ با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ایجاد سیستم ثبت و انتقال الکترونیک اطلاعات و کاهش زمان مأموریت‌های محوله و نظارت آنلاین و لحظه‌ای بر فرآیند ارائه خدمات از جمله پروژه‌های در دست اجرا است.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: تاکنون ۶ سایت تکرار کننده بی‌سیم در استان راه‌اندازی شده و ۵ سایت در حال راه اندازی است که با راه اندازی این پروژه‌ها شاهد پوشش ۱۰۰ درصدی در خراسان‌جنوبی خواهیم بود.
حسینی بیان کرد: با راه اندازی سیستم رهیاب آمبولانس‌ها یک جهش در تکنولوژی اورژانس خراسان‌جنوبی ایجاد خواهد شد.
وی به طولانی بودن مسیرها و پراکندگی جمعیت در استان اشاره کرد و گفت: این پراکندی منجر به فرسودگی آمبولانس‌ها شده است.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی خراسان‌جنوبی ادامه داد: با توجه بالابودن هزینه‌ها هیچ آمبولانسی را از مدار فعالیت خارج نکرده بلکه با بازسازی به عنوان آمبولانس پشتیبان مورد استفاده قرار می‌گیرند.
حسینی متذکر شد: از ابتدای سال جاری ۵ دستگاه آمبولانس بازسازی شده و به عنوان آمبولانس پشتیبان فعال هستند.
وی تصریح کرد: با توجه به فرهنگ بالای مردم استان شاهد مزاحمت‌های تلفنی ناچیزی در اورژانس هستیم و بیشترین تماس‌های گرفته شده به بیماران داخلی، مسمومیت‌ها، مشکلات گوارشی و اطفال اختصاص دارد.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: همچنین حدود ۱۰ درصد از تماس‌های اورژانس مربوط به حوادث تصادفی است.
انتهای پیام/ ۱۳۵