دردسرهای ادامه دار مزایده سالن ها؛

سانس تمرینی چالش پیش روی برخی هیئت های ورزشی

برخی هیئت های ورزشی که به دنبال برگزاری مزایده فضای اختصاصی خود را از دست داده اند و این روزها مجبورند برای تمرین ورزشکارانشان مکانی را اجاره کنند که از وضعیت موجود رضایت چندانی ندارند.

به گزارش خاورستان مزایده اماکن و سالن‌های ورزشی، کمبود اعتبار و نبود خوابگاه درد مشترک هیئت های ورزشی است که بارها از طریق گزارش های متعدد به آن پرداخته شده و حتی پیشکسوتان و روسای هیئت‌های ورزشی خراسان جنوبی ماه گذشته در نشست سه ساعته با استاندار این سه موضوع را مطرح کردند و خواستار پیگیری این موارد شدند.

بر اساس این گزارش بیشترین مشکلات این روزهای برخی هیئت های ورزشی به مزایده سالن ها برمی گردد که در راستای اجرای ماده پنج قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)، اماکن ورزشی زیر پوشش اداره‌ کل ورزش و جوانان از طریق مزایده به مدت یک تا سه سال با شرایط عنوان شده در اسناد فراخوان به واجدین شرایط واگذار می‌شود.

به اعتقاد برخی روسای هیئت‌های ورزشی خراسان جنوبی برگزاری مزایده‌های اماکن دولتی ورزشی در بیشتر موارد نه تنها منفعتی برای ورزش استان به همراه نداشته بلکه قیمت‌های گزاف را وارد بخش ورزش کرده است.

آنچه مشخص است اینکه در مزایده‌های اماکن ورزشی طبق قانون اولویت واگذاری با هیئت‌های ورزشی است اما قیمت‌های اعلام شده، اعتبار و بودجه محدود هیئت‌های ورزشی استان به آنها این اجازه را نمی‌دهد و در مزایده ای که سال گذشته برگزار شد برخی هیئت های ورزشی فضاهای اختصاصی شان را به همین دلایل از دست دادند و این روزهای برای تمرین ورزش‌کارانشان در به در دنبال سانس تمرینی هستند.

کاوه دبیر هیئت بسکتبال خراسان جنوبی که یکی از این هیئت های ورزشی است از وضعیت موجود گلایه دارد و به خبرنگار خاورستان گفت: با توجه به این که سالن تختی در اختیار این هیئت بوده و امسال به هیئت دیگری واگذار شده قرار بود که سانس های تمرینی درخواستی هیئت بسکتبال در این سالن تامین شود اما با وجود پیگیری های متعدد به نتیجه مد نظر نرسیدیم.

به گفته وی با وجود این که قرار بود بر اساس قول مسئول ورزش و جوانان شهرستان بیرجند این سالن از طریق ترک تشریفات در اختیار هیئت بسکتبال قرار  گیرد و از مزایده خارج شود اما آن ها خلف وعده کردند و سالن را در مزایده قرار دادند و ما هم از این تصمیم بی خبر بودیم.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی صورتی که درخواست های مد نظر این هیئت برای سانس های تمرینی برآورده نشود همه اعضای هیئت استعفا خواهند داد.

آدینانی رئیس هیئت اسکیت استان هم با اشاره به این که ۱۳ سال سالن رزمندگان در اختیار این هیئت بوده و از طریق مزایده از زیر نظر این هیئت خارج شده‌ است گفت: پیگیری هایی را برای سانس های تمرینی ورزشکاران داشته ایم و وعده هایی را هم در مدیریت جدید برای رفع این مشکل داده شده و امیدواریم که مسئولان به آن ها عمل کنند.

وعده برای رفع مشکل

خسروی سرپرست ورزش و جوانان خراسان جنوبی که کمتر از دو ماه است هدایت این مجموعه را بر عهده گرفته است در پاسخ به گلایه های مطرح شده از پیگیری ها برای رفع مشکلات این هیئت های ورزشی خبر داد و به خبرنگار خاورستان گفت: اقدامات لازم برای مزایده سالنها انجام شده و آن سالن هایی که باید برمی گشت این کار نهایی شده است .

به گفته وی هیئت بسکتبال و سایر هیئت های مشابه این هیئت زمان های مد نظر را  اعلام کردند که در اختیار ورزش و جوانان شهرستان قرار دادیم تا زمان ها را تنظیم کنند.

به گفته وی برای بقیه هم وضعیت به همین صورت است هر زمان نیاز دارند اعلام کنند که مکان ها تا جایی وقت داشته باشند در اختیار هیئت های ورزشی قرار دهند و تاکید هم بر این است که آن هادر اولویت قرار گیرند‌.

وی ادامه داد: ژیمناستیک و ووشو که سالن به وضعیت قبل بر می گردد و در اختیار این دو هیئت قرار می گیرد و بیماران خاص هم هنوز در حال پیگیری هستیم.

 

انتهای پیام /۱۳۵