نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

ستاد اجرایی برای بخش خصوصی ایجاد انگیزه کند/ لزوم حذف بروکراسی های اداری با ایجاد صندوق اعتباری

نخعی با بیان اینکه در حوزه اشتغال خرد کارهای بزرگی انجام شده اما یکی از مشکلات مردم در این حوزه ضمانت های بانکی است، گفت: پیشنهاد میشود ستاد اجرایی در خراسان جنوبی صندوقی تشکیل دهد و اعتبارات داخل صندوق باشد که بتوان از آن استفاده و بروکراسی های اداری کمتر شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه پیشرفت و آبادانی برای سه شهرستان نهبندان، سربیشه و زیرکوه و انعقاد تفاهم نامه طرح آبا بنیاد احسان، اظهار کرد: تمامی فعالیت هایی که بنیاد برکت و ستاد اجرایی در خراسان جنوبی انجام داده جای تشکر دارد.

وی افزود: در حوزه اشتغال خرد کارهای بزرگی انجام شده اما یکی از مشکلات مردم در این حوزه ضمانت های بانکی است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیشنهاد میشود ستاد اجرایی در خراسان جنوبی صندوقی تشکیل دهد و اعتبارات داخل صندوق باشد که بتوان از آن استفاده و بروکراسی های اداری کمتر شود.

نخعی عنوان کرد: ستاد اجرایی در زمینه اشتغال کلان و ایجاد صنایع بزرگ مادر میتواند به عنوان مولدی برای صنایع خرد و پایین دستی باشد.

وی اظهار کرد: ستاد اجرایی در بحث صنعت و معدن کارکرد هایی دارد و خراسان جنوبی نیز ظرفیت معدنی دارد که میتوان در این زمینه کار کرد و در حوزه صنعت نیز میتوان کارهای بزرگی انجام داد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: ورود ستاد اجرایی میتواند به بخش خصوصی کمک و ایجاد انگیزه کند.

نخعی با بیان اینکه زمینه برای اشتغال های خرد در خراسان جنوبی فراهم شود، بیان کرد: هاب شتر ظرفیت خوبی است که در نهبندان انجام شده؛ شغل آبا و اجدادی مردم منطقه که رو به فراموشی بود را ستاد اجرایی احیا کرده است.

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد پرورش شتر در نهبندان بوده و ستاد اجرایی این شغل را احیا کرده، اظهار کرد: اما هنوز هاب شتر در منطقه نهبندان جای کار دارد؛ در بحث فرآوری گوشت شتر، شیر و پشم شتر نیز کارهای زیادی میتوان انجام داد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جای کار علمی در هاب شتر خالی است. پژوهش های علمی در بحث شتر و استفاده های آن کم است.

نخعی عنوان کرد: جای پژوهشگاه شتر در نهبندان خالی است‌.

وی به افزایش نرخ ارز و خروج دام از استان اشاره کرد و افزود: میطلبد در این بخش ظرفیت هایی ایجاد و بیشتر کار شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به فراهم نبودن زیرساختها در نقاط روستایی استان اشاره و اظهارکرد: زیرساختها در روستاهای استان باید بیشتر شکل بگیرد. زندگی در روستاها با توجه به فراهم نبودن زیرساختها از جمله آب، جاده و طرح های هادی نیمه تمام سخت است.

نخعی تصریح کرد: قبل از ایجاد شغل در روستاها باید در بحث توسعه زیرساختهای روستایی اقدام شود.

انتهای پیام/۱۲۷