نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) نماد تفکر “ما می‌توانیم” است/ مسئولان دنبال خنثی‌سازی تحریم‌ها باشند نه لبخند آمریکا

آیت الله عبادی با اشاره تحریم نهادهای انقلابی کشور از سوی آمریکا، گفت: آمریکا متوجه این موضوع شده است که ایران اسلامی وقتی اراده کند می‌تواند تحریم‌ها را خنثی کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند پیش از ظهر امروز در نشست با جمعی از مسئولان با اشاره به تحریم محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و موسسه دانش‌بنیان برکت و همچنین شرکت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی از سوی آمریکا، گفت: بالاترین ارزش برای جبهه ولایی توانمند شدن و ایستادگی در مقابل تفکر لیبرالی غرب است.
وی افزود: این‌که امروز مشاهده می‌کنید ساختار سازمان تحریم آمریکا و اروپا زمین‌گیر شده، دلیل آن این است هرکجا که باور “ما می‌توانیم” ریشه دوانده ایران اسلامی موفق و پیروز بوده است و هر کجا که از موضع سازش وارد شده ایم خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد شده است.
امام جمعه بیرجند با اشاره به این‌که خنثی سازی تحریم‌ها با سازش و لبخند محقق نمی‌شود، تأکید کرد: مسئولان از نتایج مذاکره با غرب در این سال‌ها درس بگیرند و تمرکز امور را بر حمایت از جوانان، شرکت‌های دانش بنیان و دیگر نهادهای توانمند داخلی قرار دهند.
آیت الله عبادی با بیان این‌که رفتار کشورهای آمریکایی و اروپایی در جریان ویروس منحوس کرونا گواه محکمی از نوع تفکر غرب در برابر انسان‌ها است، گفت: کشورهایی که مدعی رفاه و حقوق شهروندی بوده‌اند بدانند از حدود یکسال گذشته همه‌ دنیا مشاهده کرده‌اند که چگونه نسبت به مردم خودشان و مهاجرین عمل کردند؛ اما عده‌ای خوش باور هنوز بدنبال این هستند که ایران را وابسته به غرب کنند.
وی یادآور شد: در دوران سخت کرونا که علاوه بر مشکلات بهداشتی و درمانی، مسئله معیشت و اقتصاد مردم در دنیا دچار بحران شده بود، در ایران اسلامی در همه‌ی شهرهای کشور کارهای بزرگ جهادی برای کمک به کادر درمانی و بهداشتی و همچنین معیشت مردم صورت گرفت.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به رفتار غیر انسانی کشورهای آمریکایی و اروپایی در تحریم دارویی کشور در گذشته، گفت: کشورهای غربی نشان داده‌اند که هیچ‌گاه قابل اعتماد نیستند، تجربه خون‌های آلوده به ایدز در سالهای گذشته بزرگترین سند رسوایی غرب است، این موضوع نباید در واردات واکسن کرونا بار دیگر تکرار شود.
آیت الله عبادی تصریح کرد: جای تأسف است، روزی که آمریکا و همراهان او، تحریم دارویی را علیه مردم ایران آغاز کردند، آمریکا پرستان داخلی و خارجی سکوت کردند و حال در زمانی‌که بایستی به توان داخلی کشور در تولید واکسن ایرانی افتخار کنیم می‌گویند که واکسن را سیاسی نکنید!
وی افزود: آمریکا، انگلیس و فرانسه هیچ‌گاه دلسوز مردم ایران نبوده و نیستند، اگر آنها دلسوز ملت ایران بودند پانسمان بیماران پروانه‌ای، حمل و نقل اقلام سلامت محور و بسیاری از داروهای دیگر را تحریم نمی‌کردند و حالا باید از آمریکا پرستان پرسید چرا پانسمان را سیاسی کردید.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از صدها شرکت دانش بنیان در زمینه‌های داروسازی و سلامت با هدف قطع وابستگی کشور به غرب فعال هستند و بالاترین هدف آنان ارتقای کرامت انسان‌ها است.
امام جمعه بیرجند با اشاره تحریم نهادهای انقلابی کشور از سوی آمریکا، گفت: آمریکا متوجه این موضوع شده است که ایران اسلامی وقتی اراده کند می‌تواند تحریم‌ها را خنثی کند، لذا تحریم آقای مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) و موسسه وابسته به این نهاد شرکت دانش بنیان برکت و همچنین سازمان های اقتصادی آستان قدس رضوی که موفقیت‌های زیادی در دستیابی به واکسن کرونا و تأمین مواد بهداشتی و درمانی کشور بدست آورده اند، در همین جهت است و خباثت غرب علیه نهادها و اشخاص انقلابی ایران تمامی ندارد.
وی با بیان این‌که تحریم‌های آمریکا هیچ‌گاه نتوانسته در روحیه خودباوری و تفکر ما می‌توانیم ملت ایران خللی وارد سازد، افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) همواره مورد اعتماد و افتخار مردم بوده است و در طول بیش از چهل ساله انقلاب خدمات و اقدامات شایسته‌ای در زمینه اقتصادی، اجتماعی و در حال حاضر کرونا به ملت ایران عرضه داشته است.
انتهای پیام/۱۲۷