دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی:

ستاد امر به معروف و نهی از منکر بدنبال احیای مطالبه گری در جامعه است

جنوبی سردار قاسمی با تقدیر از روشنگری های ائمه جمعه استان، گفت: باید "تفکر مطالبه گری" احیا و مسئله "به من چه، به تو چه" کنار گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی در جلسه ویدئو کنفرانس با روساء و دبیران ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌های استان خراسان جنوبی، با گرامیداشت ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، گفت: حمایت از آمران معروف و نهی از منکر جزء کارهای اساسی ستاد می باشد.
وی در ادامه بیان کرد: آموزش گروه‌های تذکر لسانی و سازماندهی آنان به طور کلی بر عهده بسیج گذاشته شده است.
سردار قاسمی با اشاره به اینکه در آستانه هفته امر به معروف و نهی از منکر قرار داریم، افزود: دهه اول محرم آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر می باشد و شعار هفته امسال نیز “نهضت حسینی، مطالبه گری و فرهنگسازی” با کلید واژه- هشتگ ” #بی_تفاوت_نباشیم” در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه امام حسین(علیه السلام) و یارانشان شهیدان راه امر به معروف و نهی از منکر می باشند، گفت: رسالت بزرگ امام حسین(علیه السلام) احیای امر به معروف و نهی از منکر و احیای دین جد بزرگوارشان است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت گروه های طلایه داران، اظهارکرد: در برخی از مساجد سطح استان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر فعال و در حال سازماندهی گروه های تذکر لسانی می باشند و تشکیل شوراها در سایر مساجد نیز در دستور کار قرار گرفته است .
سردار قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به ساختار شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سازمان و دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: در همه‌ی سازمان ها و ادارات شوراهای امر به معروف و نهی از منکر به ریاست مسئول اداره تشکیل شده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی در ادامه افزود: در سال جاری مهمترین اولویت ها در محورهای مطالبه گری، فضای مجازی، تذکر لسانی و آموزش خواهد بود .
وی تأکید کرد: وظیفه ستاد، احیای مطالبه‌گری، عدم سکوت و فریاد زدن در مقابل ظلم و بی عدالتی ها و فصاحت است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همه بایستی به مسئولیت اجتماعی واقف باشیم، ادامه داد: اگر در حوزه مطالبه گری عمل شود، دیگر شاهد برخی ناهنجاری ها در سطح جامعه نخواهیم بود.
انتهای پیام/ ۳