رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور خبر داد؛

ستاد بازسازی بنیاد مسکن در ۱۰ نقطه کشور/ نرخ سود وام مسکن روستایی کاهش یافت

نیکزاد گفت: در ۱۰ نقطه کشور ستاد بازسازی داریم که شامل ۶ نقطه زلزله زده و ۴ نقطه سیل زده میشود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بعد از ظهر امروز در دیدار با استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در بحث مقاوم سازی مسکن روستایی میانگین کشوری ۵۰ درصد است که این رقم در استان ۵۴ درصد می باشد، اظهار کرد: طبق دستور رئیس جمهور یارانه وام ساخت مسکن روستایی از ۱۸ درصد به ۵ درصد کاهش یافت.

وی از در نظر گرفتن وام ۲۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد برای ساخت مسکن روستایی خبر داد و افزود: این نهضت باید ادامه پیدا کند به گونه ای که تا سال ۱۴۱۰ هیچ مسکن غیر مقاوم روستایی در کشور نداشته باشیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه وضعیت مسکن روستایی در خراسان جنوبی خوب است و باید این وضعیت ادامه پیدا کند، بیان کرد: برای مسکن شهری در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر جمعیت نیز برنامه ریزی شده است که در حال حاضر ۲۰۲۵ واحد در حال ساخت داریم.

نیکزاد گفت بحث پالایش افراد ثبت‌نام شده در حال انجام است ضمن اینکه ارتباط خوبی بین بنیاد مسکن و راه و شهرسازی خراسان جنوبی وجود دارد.

وی در مورد موقعیت سایت ۲۷هکتاری در استان که موقعیت خوبی است، تصریح کرد: ساخت و ساز در این سایت گروه ساز است و با توجه به پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد باید عملیات اجرایی آن آغاز شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور عنوان کرد: در مورد پروژه ساخت مسکن برای فرهنگیان استان نیز ظاهراً فرهنگیان به دلیل بحث نرخ و اراضی جدید و مرغوب از این پروژه انصراف دادند که قرار شد حق و حقوق این افراد پرداخته و ۱۲۰ واحد از آن را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای بیماران دارای دو معلول و پروانه ای استان خریداری کند.

نیکزاد با بیان اینکه طرح هادی جزو اولویت ها است، گفت: سال گذشته اعتبار این طرح ۳۳ میلیارد تومان بود و امسال این اعتبار به سه برابر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی برای ۱۹۳ روستا تهیه طرح هادی انجام شده، بیان کرد: افق طرح هادی ۱۰ ساله است که باید پس از اتمام بازنگری شود تا پاسخگوی نیاز مردم و جوانان در روستاها باشیم ضمن اینکه بازنگری طرح هادی ۹۴ روستا در خراسان جنوبی در حال انجام است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در خراسان جنوبی ۱۱ هزار واحد مسکن محرومان احداث شده و در مورد پیشنهاد استاندار در بحث مسکن خبرنگاران نیز قول مساعد میدهم.

نیکزاد خاطرنشان کرد: در ۱۰ نقطه کشور ستاد بازسازی داریم که شامل ۶ نقطه زلزله زده و ۴ نقطه سیل زده میشود.

انتهای پیام/۱۲۷