ریحانه زنگویی در برنامه رک و راست مطرح کرد؛

ستاد و بنر تبلیغاتی ندارم/ بوستان‌های محله‌ای را به کارگاه‌های کارآفرینی تبدیل کنیم + فیلم گفتگو

کاندیدایی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند شفافیت مالی در مورد هزینه‌های تبلیغاتی‌اش را تبیین کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ریحانه زنگویی کاندیدایی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند با کد انتخاباتی ۱۹۸ در راستای اعلام آمادگی خاورستان برای رسانه‌ای کردن شفافیت کاندیداها و تبیین برنامه‌های خودش در برنامه رک و راست حضور یافت.
وی در پاسخ به شفافیت مالی در مورد هزینه‌های تبلیغاتی‌اش، اظهار کرد: تاکنون ۲۰۰ هزار تومان برای عکسی که گرفته شده و تعداد اندکی پوستر A4 که چاپ شده و نصب در مکان هایی که شهرداری پیش‌بینی کرده، هزینه کردم.
کاندیدایی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند بیان کرد: ستاد انتخاباتی و بنر برای تبلیغات ندارم چراکه معتقد به این هستم هزینه‌های تبلیغات کاغذی باید کم شود و مردم به برنامه و اهداف رای بدهند.
زنگویی در پاسخ به این‌که اگر به شورای شهر وارد شود آیا حاضر است پس از گذشت چهار سال این شفافیت مالی را به مردم اعلام کند یا نه، گفت: با توجه به حضور من در این برنامه برای بیان شفافیت در تمام مباحث، به مردم اعلام می‌کنم در تمام مراحل، قبل و بعد از ورود به شورای شهر شفافیت را در مباحث مالی و مواردی که در شورا تصویب شود به مردم اعلام ‌کنم چراکه این حق مردم است و باید بدانند.
وی عنوان کرد: شورا باید ارتباط موثری با رسانه‌ها برای اطلاع مردم از مصوبات شورا داشته باشد.
دارایی‌های فعلی
کاندیدایی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند در مورد دارایی‌های فعلی خودش، اظهار کرد: یک دستگاه خودروی پژو پارس به صورت مشترک با همسرم دارم. مستاجر هستیم. هیچ املاک منقول و غیر منقول دیگری ندارم و یک کارگاه کوچک تولیدی کار چرم دارم که قرار است از ابتدای تیر چهار نفر به این مجموعه افزوده شود؛ فعالیت ما مشاغل خانگی است و بانوان در خانه مشغول به فعالیت هستند.
زنگویی در پاسخ به این‌که نقش بانوان را در توسعه شهری چقدر مهم می‌داند؟ گفت: بانوان در توسعه شهری نقش بسزایی دارند چراکه ۵۰ درصد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و ما باید از آنها استفاده کنیم.
وی با بیان این‌که یکی از فعالیت‌های من در حوزه آسیب‌های اجتماعی است، افزود: بانوان که کارگری می‌کنند، کودکان کار و زباله گردها باید ساماندهی شوند. می‌توانیم بوستان‌های محله‌ای را تبدیل به کارگاه‌های کارآفرینی کنیم از بانوان کارآفرین دعوت کنیم در این کارگاه‌ها حضور پیدا کرده ، اینها را شناسایی کرده و ساماندهی کنیم تا بتوانیم شهر زیباتری بدون این افراد داشته باشیم.
کاندیدایی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند در پاسخ به برنامه هایش برای توسعه شهری، گفت: ساماندهی زمین‌های رها شده در سطح شهر، ورودی شهر، توجه ویژه به زیبا سازی شهر به ویژه ورودی‌های شهر که نیاز به زیبا سازی خاصی دارد، استفاده از المان‌های اساتید و بزرگان، استفاده از المان‌های مختص این منطقه که با فرهنگ ما همخوانی دارد، تعویض المان‌هایی که در میادینی است که هیچ سنخیتی با عنوان میدان ندارد از جمله میدان شهدا، فضای سبز، کاشت درختچه‌های متناسب منطقه از جمله زرشک، عناب و انار به جای درختچه های غیرمثمر و … از جمله برنامه‌های من برای توسعه شهری است. برای ساخت المان‌های مختص منطقه نیز می‌توان از افرادی متخصص استفاده کرد تا مجبور نشویم برای یک میدان بارها هزینه کنیم.
زنگویی در پایان از پایگاه خبری تحلیلی خاورستان برای فراهم کردن این فرصت قدردانی کرد.
انتهای پیام/۱۲۷