استاد حوزه و دانشگاه:

سخنان امجد؛ ظلم به نظام و انقلاب است/ از قرنطینه ذهنی و خواب غفلت بیدار شوید

حجت‌الاسلام صادقی گفت: سخنان امجد فقط ظلم به رهبری معظم انقلاب نیست، ظلم به امام و شهدا و خانواده ایشان است؛ در یک کلام ظلم به نظام و انقلاب است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر هادی صادقی استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به اظهارات آقای امجد بعد از اعدام نیما زم، گفت: آقای امجد از روحانیون با سابقه‌ای است که در دوران پس از انقلاب، همراه انقلاب بود و مسئولیت‌هایی را بر عهده گرفت اما بیشتر سعی داشت در حوزه اخلاقی و تهذیب نفوس کار کند و توانست جوانانی را جذب کند.
وی افزود: امجد، استادانی همچون مرحوم آیت‌الله بهجت، آیت‌الله بهاءالدینی و آیت‌الله خوشوقت را دید و با این بزرگوران انس داشت. خاطرمان هست جلسات پنج‌شنبه‌ کرمانشاهی‌ها که علمای کرمانشاهی در محضر آیت‌الله خوشوقت(رحمه‌الله علیه) با حضور بزرگان شرکت داشتند و روضه با صفایی بود که آقای امجد هم از اصحاب آن جلسه بود.
حجت‌الاسلام صادقی گفت: به خاطر انسی که همان زمان داشتیم، دلمان به درد آمد که چرا وی به اینجا رسید و به همه ظلم می‌کند؟ سخنان امجد فقط ظلم به رهبری معظم انقلاب نیست، ظلم به امام و شهدا و خانواده ایشان است؛ در یک کلام ظلم به نظام و انقلاب است.
چطور یک جاسوس و حامی تروریست را شهید می‌خوانید؟
وی افزود: ما این سخنان را از کسی می‌شنویم که ظاهراً به امام و مقام معظم رهبری خیلی ارادت داشته و در گذشته‌ها همواره در جلساتش از ایشان یاد کرده است. حتی آن زمان که مرحوم منتظری به نوعی از منافقان حمایت کرد، آقای امجد جزو منتقدان آقای منتظری بود که چرا در برابر مراد و استادش، امام بزرگوار ایستاده است؟ چطور شد که خودش همان موضع را در پیش گرفته و کار وی به جایی رسیده که از یک مصداق بسیار روشن جاسوسی، خیانت، حمایت از تروریسم و آموزش‌های ترور حمایت کرده و او را شهید می‌خواند؟
حجت‌الاسلام صادقی اظهار کرد: وضعیت نیما زم روشن است؛ خودش صریحاً به جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه و با واسطه برای اسرائیل اعتراف کرده است؛ حتی اگر گفته شود تحت فشار بازجویی این اظهارات بیان شده، مصاحبه‌های وی در فرانسه و کانال آمدنیوز برای هر انسان منصفی که اندکی اطلاعات روز داشته باشد، مصداق بارز خیانت به کشور، مردم و افساد فی‌الارض است.
وی اضافه کرد: فیلم‌های مصاحبه، حمایت و تشویق زم نسبت به فردی که جنبش ری‌استارت را راه انداخت که به گفته خودش بیش از چهل مسجد را به آتش کشید و به مردم حمله کرد و اموال آنان را آتش زد، در دسترس همگان هست. اگر این کارها و آموزش‌ شیوه‌های انفجار و تشویق به اعتراضات خونین، افساد فی‌الارض نیست، نامش چیست؟
می‌خواستید یک جاسوس و جنایتکار با پای خودش بیاید؟
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اعتراض آقای امجد به نحوه دستگیری زم، گفت: آیا شما می‌خواستید یک جاسوس، خائن و جنایتکار با پای خودش بیاید یا او را با سلام و صلوات بیاورند؟! شما به همه ظلم کرده‌اید.
حجت‌الاسلام صادقی افزود: از طرفی ده‌ها قاضی که در جریان پرونده او بوده‌اند و قضات دیوان عالی کشور را به ظلم و جنایت متهم کرده‌اید و به زم صفت شهید دادید. این ظلم به سپاه، دستگاه قضایی، مردم و شهدا است. چرا منافقان را که جنایت و خیانت‌هایشان بر همگان عیان است، حمایت می‌کنید و «شهید» خطاب می‌کنید!؟ شما به امام (ره) هم ظلم کرده‌اید و این، ظلم عجیبی است.
وی اظهار کرد: آیا همین نیما زم اطلاعات سردار شهیدمان؛ شهید سلیمانی را به دشمنان نمی‌فروخته است؟ اینگونه سخنان و موضع‌گیری‌هایی که در گذشته نیز داشته‌اید؛ نظیر پیام تسلیت برای مرگ یکی از سران منافقین، چه حکمی دارد؟ آیا دل علاقه‌مندان به شهید عزیز، قهرمان ملی و مکتبی، قهرمان ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان را سوزاندید و دل دشمنان آن‌ها را شاد نکردید؟ تامل کنید و ببینید چه کسانی و در کجا از سخنان شما خوشحال شده و برایتان سوت و کف زدند.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: گویا از نظام جمهوری اسلامی آگاهی و شناخت کافی ندارید. این نظام، نظامی سلطنتی نیست که با اشاره یک سلطان همه چیز حل و فصل شود. در نظام جمهوری اسلامی تفکیک قوا و مسئولیت وجود دارد و مسئولیت‌های رهبری مشخص است. ایشان در جزئیات دخالتی ندارند و هر دستگاه در جایگاه خود انجام وظیفه می‌کند. شما از واقعیت‌های جاری در کشور بسیار فاصله دارید.
همراهی رهبری با رأی مردم
حجت‌الاسلام صادقی افزود: در نظام جمهوری اسلامی، مسئولیت رهبری، تبیین سیاست‌های کلی نظام و ترسیم خط مشی‌های آن است. رهبری از طرفی حافظ جنبه اسلامیت و مردمیت نظام‌اند و از آرای مردم حفاظت می‌کنند. اگر جایی رای ایشان مخالف رای مردم بوده است، با مردم همراهی کرده‌اند و حامی منتخبان و آرای مردمی بوده‌اند.
وی اظهار کرد: شما به علما هم ظلم کرده‌اید. مجلس خبرگان را «مجلس خفتگان» خوانده‌اید. چطور می‌شود انسانی که در مسیر سیر و سلوک اخلاقی بوده است اینگونه به همه اهانت کند؟ کجا رفت اخلاق و ادب و مراقبت‌ها؟
استاد حوزه و دانشگاه گفت: به گفته برخی اصلاح‌طلبان گویا در «قرنطینه ذهنی» قرار گرفته‌اید که این همه با واقعیت‌ها بیگانه‌اید. لطفاً اخبار و اطلاعات را از مجاری و مسیرهای مختلف دریافت کنید، چراکه از جهات مختلف بی‌اطلاعید. ما نگران سوءعاقبت‌تان هستیم.
حجت‌الاسلام صادقی افزود: جناب آقای امجد، ما دلمان می‌خواهد در دامان اسلام، مردم عزیز مسلمان، خاندان شهدا و حوزه‌های علمیه باشید؛ نه کنار منافقان در دامان کفر و تحت حمایتشان.
وی اظهار کرد: همه کسانی که این روزها پیام داده و شما را خطاب قرار داد‌ه‌اند یا گفت‌وگویی داشتند، خیر شما را خواسته‌اند. سال امام علی(ع) یادمان نمی‌رود، دانشجویان را دور خود جمع می‌کردید و آن‌ها را اینگونه خطاب قرار می‌دادید: «سال علی بن ابی طالب است…اطاعت از خامنه‌ای واجب است»
استاد حوزه و دانشگاه گفت: ما نمی‌گوییم با احساسات، سوز و تمایلات شخصی اطاعت از امام خامنه‌ای را پی‌گیری کنید؛ چرا حرمت این پدر امت را می‌شکنید؟ کسی که انسجام ملت را با عزت در مقابل دشمنی آمریکا و دیگران در همه تلاطم‌ها حفظ کرده‌اند و مملکت را به پیش‌برده‌اند.
حجت‌الاسلام صادقی افزود: این پدر امت و این ملت کسانی هستند که امروز حرف اول را در منطقه می‌زنند و بدون نظر آن‌ها اتفاقی نمی‌افتد. صهیونیست‌ها را برای اولین بار در منطقه عقب رانده و پشت‌حصارهای خودشان زمین‌گیر کردند و تا دریای مدیترانه نفوذ ایران را افزایش دادند.
وی اظهار کرد: همان ملت سرافزار و پدر امتی که حامی ملت‌های مظلوم، پابرهنگان و کودکان گرسنه یمن هستند. یک تنه در مقابل سیل سلاح‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی که به کشورهای عربستان سعودی و امارات سرازیر می‌شود، یمنی‌ها را توانمند کرده تا مقاوت چند ساله را رقم بزنند. در سال‌های طولانی فلسطینیان را در مقابل صهیونیست‌ها یاری کردند.
حل مشکلات کشور با همراهی دولت با رهبری
استاد حوزه و دانشگاه گفت: مشکلات در کشور قطعاً هست؛ اما اگر بقیه همراه شده و دولت‌ها نیز با رهبری همراهی بیشتری داشته باشند؛ همه مسئولان با قوت بیشتر در راستای منویات ایشان در مسیر خدمت به مردم حرکت کنند، حتماً ان‌شاالله توفیقات بیشتری حاصل خواهد شد.
حجت‌الاسلام صادقی تصریح کرد: آیا همین که پدر این امت در مقابل ظلم ظالمان ایستاده و در برابر قدرتمندان عالم حرفش را بزند، کار کمی بوده است؟ اگر شما پدر امت را تضعیف کنید راه را برای دشمن باز کرده‌اید. با شکستن اقتدار رهبری، انسجام ملی را بهم بزنید، دودش به چشم چه کسانی می‌رود؟ به مستضعفان عالم هم ضربه می‌زنید. چراکه ستون خیمه این کشور رهبری است، هیچ فرزندی اگر با دیگر فرزندان خانواده اختلاف داشته باشد، ستون خیمه را ویران نمی‌کند، البته اگر عاقل باشد.
وی اظهار کرد: مگر اولیای دین به ما نگفته‌اند که در مخالفت‌هایتان حد نگه‌دارید؟ چطور می‌شود شما که در مسیر تهذیب نفس و سیر و سلوک بوده‌اید؛ اینگونه به همه اهانت و ظلم می‌کنید؟
استاد حوزه و دانشگاه گفت: درِ توبه همیشه باز است. از خدا می‌خواهیم که به همه توفیق بازگشت به خصوص به شما جناب آقای امجد عنایت کند. گاهی بازگشت سخت است و پل‌های پشت سر خراب شده است و به قول فرمایش حضرت علی (ع) خودش پلی می‌شود برای دشمنان و محاربان خدا و رسولش.
از خواب غفلت بیدار شوید
حجت‌الاسلام صادقی افزود: دوستان شما منتظرند؛ از این قرنطینه ذهنی و نابسامانی معرفتی خارج و از خواب غفلت بیدار شوید، به خودتان بیایید و در مسیرهای دریافت اخبار و اطلاعات تجدید نظر کنید.
وی اظهار کرد: ما چشم به راه هستیم. این راهی که حمایت و تشویق دشمنان اسلام، منافقان و فرانسوی‌های حمایتگر اهانت‌کنندگان به رسول خدا(ص) را کسب می‌کند، سقوط و دوزخ و خطری بزرگ است.
انتهای پیام/۴