نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

سرانه دانشجو در خراسان جنوبی نباید از سیستان و بلوچستان کمتر باشد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه دانشجو در خراسان جنوبی نباید از سیستان و بلوچستان کمتر باشد.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در تیرماه امسال از خراسان جنوبی اظهار کرد: دو روز گذشته جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون آموزش تحقیقات آموزش، دو وزیر و معاونان وزارت بهداشت و درمان، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار و رئیس مجمع نمایندگان استان برگزار شد و اعضای کمیسیون آموزش نیز نتایج بازدیدهای خود را از استان بیان کردند.
وی افزود: در این جلسه وزارتخانه‌های مربوطه قول دادند تلاش کنند تا مشکلات آموزشی خراسان جنوبی برطرف شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنچه در این سفر وعده پیگیری داده بودند دوباره مطرح شد و راهکارهایی هم پیشنهاد شد که امیدواریم نتیجه بخش باشد.
عبادی عنوان کرد: کمبود معلم، نامناسب بودن فضاهای آموزشی، پرداخت و اضافه شدن حق مرزی معلمان و رایگان شدن کتب درسی از جمله مشکلات حوزه انتخابیه بوده و باید با اخذ تصمیمات ویژه در مجلس و وزارت آموزش و پرورش محرومیت‌ها برطرف شود.
وی عنوان کرد: باید در راستای حفظ نخبگان تلاش شود چون به نخبگان خراسان جنوبی در تهران توجه چندانی نمی‌شود که این شرایط سیستم معیوب مهاجرت نخبگان را رقم می‌زند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز داریم در راستای توسعه آموزش در دانشگاه‌های خراسان جنوبی دانشجوی خارجی جذب کنیم.
عبادی تاکید کرد:سرانه دانشجو در خراسان جنوبی نباید از سیستان و بلوچستان کمتر باشد.
انتهای پیام/۱۲۷