۱۴ مهر ماه جاری؛

سربیشه میزبان کاروان نذر آب ۳ خراسان رضوی می شود

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: سومین کاروان نذر آب ۳، دوشنبه ۱۴ مهرماه جاری مهمان مناطق محروم شهرستان سربیشه می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، احمد بخشی معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح نذر آب ۳ در استان گفت: این طرح تاکنون در دو نقطه از خراسان جنوبی شامل نهبندان و خوسف اجرایی شده است.
وی ادامه داد: سومین کاروان نذر آب ۳، دو شنبه ۱۴ مهرماه جاری در روستای نازدشت از توابع سربیشه مستقر می شود و به مدت سه روز در روستاهای محروم خدمات مختلفی ارائه می کند.
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: این کاروان متشکل از ۳۰ نفر در بخش های درمان، تیم سحر، تدارکات و پشتیبانی به ارائه خدمات مختلف درمانی، آموزشی و فرهنگی می پردازد.
بخشی با اشاره به کمک های مردمی کاروان بیان کرد: ۵۵۰ بسته غذایی، هزار و ۵۰۰ جفت کفش، ۵۰۰ بسته لوازم التحریر و چهار هزار ثوب البسه از جمله اقلام اهدایی این کاروان در مناطق محروم است.
وی توزیع دو هزار عدد ماسک سه لایه و ۲۰۰ لیتر ماده ضدعفونی را از دیگر خدمات کاروان دانست و افزود: همچنین ۱۹ تانکر سه هزار لیتری و یک تانکر ده هزار لیتری در روستاهای محروم جایگذاری می شود.
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ارزش کمک های مردمی این تیم را بیش از ۱۶ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: همچنین به همت این کاروان اقلامی در راستای احداث پروژه های بهداشتی در روستاها هزینه می شود.
بخشی اظهار کرد: به منظور ارتقای سطح سلامت مناطق محروم، ۱۰ سرویس بهداشتی با همکاری خیرین در روستاهای منطقه احداث خواهد شد.
وی با اشاره به اهداف اعزام تیم های نذر آب به مناطق مختلف بیان کرد: طرح نذر آب ۳ در سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی (با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی اجرایی می‌شود.
معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: تمامی فعالیت های کاروان همچون گذشته با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجرایی می شود.
انتهای پیام/۱۳۳