نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان:

سردار سلیمانی شهرت گریز بود/ شهادت سردار سلیمانی باعث وحدت بیشتر ایران و عراق شد

حجت الاسلام عرب پور با اشاره به این که سردار سلیمانی شهرت گریز بود، گفت: رمز این که سردار شهید سلیمانی، سردار دلها شد، این است که نگذاشت فطرت او دست خوش حوادث شود و فرایض دینی را با خضوع انجام می داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین علی عرب پور نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان صبح امروز در مراسم چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی در مصلی بیرجند، ضمن گرامیداشت یاد شهدای مقاومت، اظهار کرد: در نهج البلاغه امام علی (ع ) هشت شرط برای مجاهدان و مردان راه خدا بیان شده است که یکی از آنها بهره وری درست از دنیا است.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان با بیان این که دنیا محل درس گرفتن از زیبایی ها و مشکلات این دنیا است، گفت: دومین شرط مردان خدا غلبه بر نفس است و کسانی که بر نفس خود غلبه می کنند خداوند ترس از دشمن را از آنها دور می کند.
حجت الاسلام عرب پور تصریح کرد: اگر کسی بتواند هوا و هوس خود را سرکوب کند و به فکر حفظ منافع خود نباشد خداوند او را بزرگ می کند.
وی سومین ویژگی مردان و مجاهدان خدا را استقامت در راه حق بیان کرد و افزود: مجاهد راه خدا باید حق را بشناسد و برای اعتلای حق ایستادگی بورزد و از یاوه گویی های دشمنان نیز نترسد.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان با اشاره به این که چهارمین ویژگی مردان خدا مطیع اهل بیت سلام الله علیه و آله و سلم بودن است، گفت: سردار سلیمانی نیز هر کاری می خواست انجام دهد نگاه می کرد در مسیر اهل بیت علیهم السلام باشد.
حجت الاسلام عرب پور افزود: او از آن لحظه ای که خود را در سپاه کرمان معرفی کرد تا زمانی که به شهادت رسید در راه اهل بیت (ع) بود و در این راه اوج می گرفت و این اواخر این ارادت بسیار اوج گرفته بود.
وی تصریح کرد: این مرد بزرگ ذره ای کبر و غرور نداشت و در برابر تمام مردم یکسان برخورد می کرد اما خطوط قرمزی داشت و در برابر فرزندان شهدا ارادت خاصی داشت.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان با اشاره به این که سردار سلیمانی در مسائل نظامی حدود را رعایت می کرد، گفت: تعدی و تجاوز در کارش وجود نداشت و همه مواضع جنگ را رعایت می کرد.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به این که سردار سلیمانی شهرت گریز بود، تصریح کرد: رمز این که سردار شهید سلیمانی، سردار دلها شد، این است که نگذاشت فطرت او دست خوش حوادث شود و فرایض دینی را با خضوع انجام می داد.
وی افزود: سردار سلیمانی غرق در معنویت و خداجویی بود و این معنویت او روی سربازها و جنرال های عراق و سوریه تاثیر گذاشته بود.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان گفت: سردار سلیمانی در نگاه مردم عراق، سوریه و افغانستان یک اسطوره بود که همان فطرت و معنویت بالای او این بزرگی را به او داد.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به این که هفت کشور درخواست تشییع پیکر سردار سلیمانی را در کشور خود داشتند، خاطرنشان کرد: ارادت کشور های دیگر نسبت به سردار سلیمانی نشان از تقوای بالای او دارد.
وی افزود: سردار سلیمانی از خودش مراقبت کرد و فطرتش دست نخورده باقی ماند؛ معیشت او آخرت گرا بود و ذره ای حرام خوار نبود.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان گفت: سردار سلیمانی برای حل مشکلات فرزندان شهدا و ایثارگران سفارش می کرد اما برای فرزندان و اقوامش هیچ سفارشی انجام نمی داد.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به این که سردار سلیمانی هر جا می رفت سرچشمه خیر و برکت بود، یاد آور شد: سردار سلیمانی با شهادت خود وحدت و صمیمیت بین دو کشور ایران و عراق را بیشتر کرد و هر جا که نیاز باشد شهدا حتی با شهادت خود گره های بسیاری را باز می کنند.
وی با اشاره به این که شهادت سردار سلیمانی به یک مکتب تبدیل شده است، افزود: امروز چهل شبانه روز است که قبر سردار سلیمانی مملو از زائر است و از کشورهای دنیا به زیارت مزار او می آیند.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان گفت: شهادت سردار سلیمانی دستاوردهای بسیار زیادی داشت و یکی از آنها رودررویی ایران با آمریکا است چراکه تاکنون هیچ کشوری جرات نکرده بود یک گلوله به سمت آمریکایی ها شلیک کند اما روح حاج قاسم سلیمانی این موقعیت را فراهم کرد تا موشک های ایران به پایگاه عین الاسد آمریکایی ها اصابت کند.
حجت الاسلام عرب پور تصریح کرد: در حمله ایران به پایگاه عین الاسد آمریکا بیش از ۴۰۰ نفر به شدت مصدوم و ۱۲۰ نفر کشته شده است که آمریکایی ها هنوز جرات نکردند آنها را دفن کنند.
وی افزود: مهاجرت صهیونیست ها از سرزمین های اشغالی شروع شده است و این از الطاف خون سردار سلیمانی است.
انتهای پیام/ ۱۳۲