پزشک بیرجندی مطرح کرد

سردرگمی کشورهای غربی با آمار بالای ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کرونا/ تولید واکسن ایرانی در شرایط تحریم افتخار بزرگی است

مجنونی با بیان این‌که کشورهای آمریکا و انگلیس بیشترین میزان شیوع و مرگ ناشی از بیماری کرونا را دارند و دچار سردرگمی در کنترل این ویروس شده‌اند گفت: تولید واکسن ایرانی در شرایط تحریمی کاری بسیار بزرگ بود که حتی رسانه‌های غربی نیز به آن اذعان کردند.

حسن مجنونی پزشک عمومی بیرجندی و دارنده مدرک دکترای حرفه‌ای پزشکی در خصوص موضوع خرید واکسن کرونا از کشورهای غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در موضوع ویروس کرونا، کشورهای آمریکا و انگلیس بیشترین میزان شیوع و مرگ‌ومیر را دارند به طوری که آمریکا با مرگ بیش از ۴ هزار نفر در روز و انگلیس با مرگ بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر در روز مواجه و دچار سردرگمی در کنترل این ویروس شده‌اند.
وی افزود: اگر این کشورها به واکسن‌های ساخته شده خود اعتماد داشتند، قطعا ابتدا مردم خود را نجات داده و اعتماد آن‌ها را جلب می‌کردند اما این در حالی است که حتی یک سوم کادر درمان آمریکا حاضر به واکسیناسیون نیستند.
استفاده از واکسن غربی یعنی قربانی‌شدن آزمایشی
این پزشک بیرجندی گفت: اکنون با توجه به این شرایط، چگونه ممکن است که ملت ایران از واکسنی استفاده کند که نه دولت‌های آمریکا و انگلیس و نه مردم این کشورها به موفقیت جامع این واکسن اطمینان ندارند؟
مجنونی تصریح کرد: در واقع استفاده از چنین واکسنی یعنی قربانی‌شدن آزمایشی در برابر آن.
وی با اشاره به این‌که دریافت خون‌های آلوده از فرانسه یکی از صدها اشتباهات و جنایت‌هایی است که کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه مرتکب شدند، بیان کرد: قطعا این کشورها از هر راهی که بتوانند، چه نظامی، اقتصادی، غذایی و درمانی، به جمهوری اسلامی و سایر کشورهایی که در برابر آن‌ها ایستادگی می‌کنند، لطمه وارد می‌کنند. در این زمینه پرونده‌های بسیاری در آینده رو خواهد داشت و از جنایات ضدبشری آن‌ها سرپوش برخواهد داشت.
دلسوزی آمریکا در شرایط کرونا در مقابل تحریم دارویی پذیرفتنی نیست
این دکترای حرفه‌ای پزشکی اظهار کرد: طی یک سالی که جمهوری اسلامی توسط این کشورهای استکباری و خبیث تحریم دارویی شده است، افراد بی‌گناه زیادی در اثر این تحریم‌ها جان خود را از دست داده‌اند. اما آیا اکنون می‌توان از این کشورها انتظار داشت که از سر دلسوزی برای ما واکسن درمانی ارسال کنند؟ پذیرفتن دایه دلسوزتر از مادرشدن این کشورها، بسیار کوتاه نظری است.
مجنونی افزود: در خصوص خرید واکسن توسط وزارت بهداشت و درمان نیز توصیه ما این است که برای خرید واکسن، صرفا به پروتکل‌های بهداشت و درمان توجه نکنند.
وی ادامه داد: درست است که کشورهایی که قرار است از آن‌جا واکسن تهیه کنیم، موظفند بر اساس معیارهای سازمان بهداشت جهانی و نظارت آن‌ها عمل کنند اما نه در تاریخ گذشته بلکه طی چند دهه اخیر شاهد بوده‌ایم که آمریکا در همه چیز نفوذ دارد و آن‌چه را که می‌خواهد را زیر چتر سازمان‌های بین‌المللی اما با تسلط خودش انجام می‌دهد که این معنای واقعی استکبار است.
خرید واکسن ساده‌لوحانه نباشد
این پزشک بیرجندی تأکید کرد: به همین دلیل نباید به هر قضیه‌ای حتی خرید واکسن، ساده‌لوحانه نگاه کرد. چراکه پشت این موضوع، سیاست‌های مرموذانه‌ای است که بعدها کشف خواهد شد.
مجنونی افزود: در واقع نظام استکبار تاکنون بارها بدون اطلاع مردم، از آن‌ها برای آزمایشات دارویی خود استفاده کرده که در این خصوص پرونده‌های زیادی وجود دارد.
وی گفت: ما باید از کشورهایی واکسن خرید کنیم که اعتماد کامل به آن‌ها داریم و تاریخچه آن‌ها با خیانت و جنایت آلوده نیست.
وی با اشاره به تولید واکسن ایرانی اظهار کرد: در این خصوص نباید تلاش‌های دانشمندان خود را نادیده بگیریم، چراکه دانشمندان ایرانی در بسیاری از موارد موفقیت‌هایی داشته‌اند که حتی دشمنان هم نتوانسته‌اند مانع تحسین آن‌ها شوند.
تولید واکسن ایرانی در شرایط تحریمی افتخار بزرگی است
این پزشک بیرجندی تصریح کرد: تولید واکسن آن هم در شرایط تحریمی کاری بسیار بزرگ بود که حتی رسانه‌های غربی هم به آن اذعان کردند. به خصوص که تاکنون مرحله اول انسانی خود را هم با موفقیت پشت سر گذاشته است.
مجنونی بیان کرد: ما به جوانان و نخبگان علمی کشور اطمینان داریم و افتخار می‌کنیم. این جوانان همچنان که در عرصه نظامی دوران ۸ سال دفاع مقدس بر تمام دنیا پیروز شدند، اکنون هم در عرصه علم و دانش و فناوی و هم در عرصه بهداشت و درمان موفقیت آن‌ها برای همه مایه غرور و سربلندی است.
وی افزود: امیدواریم تلاش‌های این نخبگان نه‌تنها از دردهای مردم جمهوری اسلامی کم کند، بلکه با عنایات مشکل‌گشای الهی بتواند به ملت‌های دیگر نیز کمک کند.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴