معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی خبر داد

سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار میلیارد ریالی در خراسان‌جنوبی در سال‌جاری/ کاهش ۲۶ درصدی نسبت به سال قبل

عابدی گفت: میزان سرمایه‌گذاری در سل‌جاری در خراسان جنوبی نسبت به مدت مشابه سال‌قبل 26 درصد کاهش داشته است و دلیل آن محدودشدن اعتبارات از منابع مختلف است.

مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: در استان خراسان جنوبی در سال‌جاری تاکنون چهار هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که نسبت به مدت مشابه سال‌قبل ۲۶ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: از این میزان، چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داخلی و ۶ هزار و ۳۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، معدن و تجارت در حوزه سرمایه‌گذاری صنعتی و کمترین میزان در حوزه اصناف بوده است.
عابدی افزود: بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در حوزه گلخانه‌ها و کمترین میزان در حوزه شیلات و آبزیان بوده است.
وی اظهار کرد: در بخش صنعتی، بیشترین تمایل سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع معدنی مورد توجه قرار می‌گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین در بخش کشاورزی، بیشترین تمایل سرمایه‌گذاری در حوزه دام و طیور مورد توجه قرار می‌گیرد.
عابدی گفت: در خراسان جنوبی در سال‌جاری در حوزه معدن ۷۸۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حالی که سرمایه‌گذاری در سال‌گذشته در این بخش ۷۵۰ میلیارد ریال بوده است.
وی افزود: همچنین در بخش کشاورزی در سال‌جاری دو هزار میلیارد ریال در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری شده است و میزان سرمایه‌گذاری در این بخش در سال‌گذشته دو هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: دلیل کاهش میزان سرمایه‌گذاری، محدودشدن اعتبارات از منابع مختلف است به این صورت که در سال قبل از محل صندوق توسعه ملی و اشتغال روستایی عشایری اعتبار داشته و امسال تنها ردیف اعتباری برای تمامی طرح‌ها بند الف تبصره ۱۸ است.
عابدی اظهار کرد: میزان سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت در سال‌جاری یک‌هزار و ۷۳ میلیارد ریال بوده است.
وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال‌جاری در خراسان جنوبی ۹۰ میلیارد ریال و همچنین در بخش مشاغل خانگی ۴۸ هزار و ۵۸۰ میلیون ریال بوده است.
انتهای پیام/۴