معاون اقتصادی و دارائی اداره کل امور اقتصادی خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

سرمایه‌گذاری خارجی کمتر از یک میلیارد دلار در خراسان‌جنوبی/ فاز اول اطلس جامع سرمایه‌گذاری در استان اجرا شد

بهروزی گفت: در خراسان‌جنوبی علی‌رغم وجود ظرفیت‌های قابل توجه برای سرمایه‌گذاری اما حجم سرمایه‌گذاری خارجی در استان کمتر از یک میلیارد دلار بوده در صورتی که برای استان ظرفیت جذب سرمایه‌گذاری بیش از 15 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد بهروزی معاون اقتصادی و دارائی اداره کل امور اقتصادی خراسان‌جنوبی امروز در دومین نشست تخصصی اجرای کامل ماده ۹ قانون جامع حدنگار(کاداستر)، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی در حوزه جذب سرمایه گذاری شاهد خلاء‌هایی هستیم.
وی افزود: علی‌رغم این‌که در استان ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد اما عدم سرمایه‌گذاری در استان نشان می‌دهد که در این خصوص خلاءهایی وجود داشته و نیاز به بررسی و توجه دارد.
معاون اقتصادی و دارائی اداره کل امور اقتصادی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در خراسان‌جنوبی علی‌رغم وجود ظرفیت‌های قابل توجه برای سرمایه‌گذاری اما حجم سرمایه‌گذاری خارجی در استان کمتر از یک میلیارد دلار بوده در صورتی که برای استان ظرفیت جذب سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.
بهروزی عنوان کرد: در خراسان‌جنوبی در پنج حوزه قابل سرمایه گذاری کمتر از ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.
وی با بیان این‌که برای آغاز کسب و کار در استان مشکلات جدی داریم، از تهیه اطلس جامع سرمایه گذاری در استان خبر داد و افزود: امسال فاز اول اطلس جامع سرمایه‌گذاری استان اجرا شده است.
معاون اقتصادی و دارائی اداره کل امور اقتصادی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: قرار است در طرح اطلس جامع سرمایه‌گذاری استان نقاط مطلوبی که حائز شرایط خوب برای سرمایه‌گذاری است شناسایی و امنیت سرمایه‌گذاری در استان و آغاز فضای کسب و کار تضمین شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴