مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری خبر داد

سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد ریالی در خراسان جنوبی برای ۴ طرح کلان

مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری گفت :سرمایه گذاری برای چهار طرح کلان در خراسان جنوبی 2 هزار و 440 میلیارد ریال و تسهیلات مورد نیاز برای این طرح ها یک هزار و 900 میلیارد ریال بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سیدحامد حسینی مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری در دهمین کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی، اظهار کرد: در سال جاری تاکنون ۱۰ جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و ۱۸ جلسه کمیته فنی برگزار شده است .
وی افزود: در استان در خصوص طرح کار ورزی و دانش آموختگی، سال گذشته ۲ هزار و۲۵ نفر سهمیه داشته ایم که ۲۳ درصد آن محقق شده و جزو استانهای اول کشور بوده ایم.
مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری بیان کرد: در سال جاری این سهمیه به ۱۵۰۰ نفر کاهش پیدا کرد و تاکنون ۴ درصد محقف شده است.
حسینی عنوان کرد: سال گذشته در خصوص مهارت آموزی در محیط کار واقعی ۵۶۰ نفر سهمیه داشتیم که ۱۲۳ درصد آن محقق شد و امسال ۵۸۰ نفر سهمیه داریم که تاکنون ۳۲ درصد آن محقق شده است.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص طرح مشاغل خانگی ۲۷۷ نفر به طور مستقل و ۳۴ نفر به عنوان پشتیبان بوده که در مجموع ۳۱۱ مورد مشغول به کار شده و افراد تحت پوشش ۲۹۱ نفر بوده اند.
مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری گفت:عملکرد خراسان جنوبی در صدور مجوزهای مشاغل خانگی در سال جاری، تا کنون خوب بوده وتسهیلات اشتغالزایی بند “د” تبصره ۱۶ در سال گذشته اداره کل بهزیستی استان در مجموع ۹۶ درصد پرداختی داشته است که به میزان ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده که ۹ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان از این اعتبار ابلاغ شده است.
حسینی با اشاره به اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: اعتبارات تکلیفی ۳۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است که ۳۲ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان ابلاغ شده که درواقع تحقق ۹۴٫۸ درصدی را نشان می دهد.
وی خاطرنشان کرد:تسهیلات قانون توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از طریق سهم صندوق کارآفرینی امید ۲۱٫۳ درصد، سهم بانک توسعه تعاون ۱۵٫۷ ، سهم بانک کشاورزی ۴۷٫۲ و سهم پست بانک ۱۵٫۷ بوده است.
مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری با اشاره به اعتبارات ابلاغی،عنوان کرد: اعتبارات ابلاغی به خراسان جنوبی یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال بوده است که ۷۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیون ریال نیز برای پرداخت به متقاضیان نهادهای حمایتی ابلاغ شده است.
حسینی تصریح کرد:قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از منابع ملی شهریور ماه سال گذشته ابلاغ شد که در این راستا در دی ماه سال گذشته دستورالعمل آیین نامه اجرایی قانون حمایت و ایجاد اشتغال پایدار در کارگروه ملی مدیریت و توسعه اشتغال پایدار تدوین شده است.
وی یاد آور شد:این آیین نامه نیمه دوم بهمن ماه سال گذشته به بانک های عامل ابلاغ شد و در این راستا تاکنون ۵هزار و ۷۵ نفر در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.
مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری گفت: همچنین تعداد طرح های در دست بررسی در کارگروه تخصصی اشتغال ۶۴۷ طرح، طرح های مصوب و معرفی شده به بانک ۸۴۸ طرح و طرح های پرداخت شده در بانک عامل ۹۷ طرح بوده است.
حسینی بیان کرد: ۱۰ طرح از خراسان جنوبی با ارقام بالای ۶۰ میلیارد ریال به کارگروه ملی معرفی شده است که شامل ساخت مجتمع گلخانه ای، کشتارگاه طیور، پرورش بز سانن، تولید شیرخشک سویا، تولید شیرخشک دامی، تاسیس کارخانه فرآوری سرب و روی غنی آباد و بازسازی و راه اندازی کارخانه قند قهستان می‌شود.
وی عنوان کرد: چهار طرح بزرگ و اولویت دار در خراسان جنوبی شامل قطعه سازی، فرآوری و بسته بندی مواد غذایی، تولید و مونتاژ تراکتور و پروفیل از فولاد زنگ نزن است.
مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور بانکی، تامین مالی و سرمایه گذاری اظهار کرد:سرمایه گذاری برای این چهار طرح ۲ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال بوده و تسهیلات مورد نیاز برای این طرح ها یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال بوده که در مجموع برای ۹۴۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
حسینی گفت: این طرح ها با اعتبار ۴۹۷٫۰۳۰ میلیون ریال بوده که تاکنون ۹۷ طرح پرداختی داشته است. محمد حسینی، سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی است که با افغانستان هم مرز است و مسائل اقتصادی در آن اهمیت زیادی دارد.
وی افزود: جلسات کارگروه اشتغال در راستای رفع بخشی از مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی است. نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، گفت: ضمن اینکه نمایندگان مجلس برای طرح ها همراهی داشته و دارند باید از منابع استفاده بهینه شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۴/