گزارش؛

سریال ادامه‌دار تزریق خارج از سهمیه واکسن کرونا در خراسان جنوبی

شنیده شده تزریق خارج از سهمیه واکسن کرونا که ابتدا توسط یکی از شهرداران انجام شد، توسط برخی دیگر از افراد نیز در خراسان جنوبی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، هفته گذشته خبری روی خروجی خاورستان قرار گرفت که حاکی از تزریق خارج از سهمیه واکسن کرونا توسط یکی از شهرداران خراسان جنوبی داشت. این خبر توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های نظارتی تأیید شد.
محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این خصوص گفته بود: برای متخلفان این اقدام پرونده تشکیل شده و در مراجع قضایی در حال پیگیری است.
در روزهای اخیز نیز در فضای مجازی اخباری از تخلف تزریق واکسن در شهرستان قاین منتشر شد. طبق شنیده‌ها در یکی از مراکز نگهداری افراد معلول، مسئول مرکز نیز اقدام به تزریق واکسن کرونا کرده است.
محسن فلکی مدیر جامع توانبخشی معلولان ذهنی نشاط قاین در گفت‌وگو با خاورستان، ضمن تأیید تزریق واکسن کرونا به خودش عنوان کرد: من طبق قانون که سهمیه‌ای برای مراکز توانبخشی در نظر گرفته شده، استفاده کردم.
همچنین طبق شنیده‌ها در خانه سالمندان قاین دو نفر از اعضای هیئت مدیره آن مرکز، اقدام به تزریق واکسن کرونا کرده‌اند. در ادامه با خانه سالمندان قاین تماس گرفتیم که تزریق واکسن کرونا در این مرکز را جویا شویم اما کسی پاسخ‌گو نبود.
موفق به دریافت پاسخ از رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نشدیم
جهت بررسی دقیق موضوع، در روزهای گذشته چندین نوبت با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تماس گرفتیم و حتی با روابط عمومی دانشگاه هماهنگ کردیم اما در نهایت موفق به دریافت پاسخ از رئیس دانشگاه نشدیم و به نظر می‌رسد دکتر دهقانی در این موارد فقط پاسخ‌گوی صداوسیما است.
سوالاتی که به ذهن مخاطبان می‌رسد این است: آیا تزریق واکسن کرونا به مدیران و اعضای هیئت مدیره جزو اولویت‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت است؟ و چه نظارت‌هایی بر توزیع واکسن در استان می‌شود؟
پرونده شهردار درحال رسیدگی است/ پرونده‌ای از قاین نرسیده
در ادامه، این موضوع را از دادگستری شهرستان درمیان پیگیر شدیم که اعلام کردند از دادستان مرکز استان پیگیری کنید. حجت‌الاسلام و المسلمین علی نسائی‌زهان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص پرونده تزریق واکسن کرونا سهمیه پاکبانان به یکی از شهرداران خراسان جنوبی گفت: در راستای ماده ۳۰۸ قانون آیین دادرسی کیفری اگر مدیران و رؤسای ادارات مرتکب جرم و تخلفی شوند، در دادسرای مرکز استان رسیدگی می‌شود.
وی افزود: گزارشی از شهرستان درمیان رسیده است که پرونده ثبت شده و طبق قانون و مقررات رسیدگی می‌شود و نتیجه به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.
دادستان بیرجند گفت: در خصوص تزریق واکسن، یک پرونده برای شهردار تشکیل شده است.
حجت‌الاسلام نسائی در خصوص شنیده‌ها از یکی از شهرهای دیگر خراسان جنوبی در خصوص تزریق واکسن کرونا به فردی خارج از سهیمه‌ی مشخص، اظهار کرد: من نیز شنیدم عضو شورای شهر واکسن خارج از سهمیه تزریق کرده است اما فقط شنیده شده و گزارشی از قاین به ما نرسیده و پرونده به دادسرای مرکز استان نرسیده است که به محض دریافت، ثبت و رسیدگی می‌شود.
انتهای پیام/۳