رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی:

سعی می کنیم هفته هنر انقلاب اسلامی، یک هفته دولتی و دستگاهی نباشد/ بیش از ۲۰ اثر تولیدی هنرمندان استان رونمایی می شود

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: سعی بر این داریم که هفته هنر انقلاب اسلامی، یک هفته دولتی و دستگاهی نباشد وبه سمت مردمی شدن حرکت کند تا دغدغه ی مقام معظم رهبری را در حوزه ی جنگ نرم برطرف کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کریمیان، رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در دیدار امام جمعه بیرجند با فرهنگیان استان اظهار کرد: هفته هنر حاصل تلاش هنرمندان سراسر کشور است که دغدغه هایی پیرامون سخنان مقام معظم رهبری دارند.
وی با بیان اینکه تبیین هنر انقلاب اسلامی یکی از دغدغه های امام خامنه ای است، افزود: در جامعه هنرمند ارزشی و غیر ارزشی داریم و هنرمند ارزشی فردی است که معضلات جامعه را بشناسد و برای آن راه حل ارائه کند.
رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: در هفته هنر انقلاب اسلامی بیش از ۵۰ برنامه متعدد در شهرهای استان که حاصل تلاش خود هنرمندان است خواهیم داشت.
کریمیان خاطر نشان کرد: مهمترین برنامه های این هفته برگزاری نمایشگاه های کتاب سوره مهر، کتاب و عکس انقلاب، آثار خوشنویسی هنرمند فرهیخته، و همچنین افتتاح اکران فیلم های جشنواره حسنات و افتتاح نمایشگاه آثار گرافیکی با موضوع ما می توانیم، می باشد.
وی افزود: بیش از ۲۰ اثر تولیدی هنرمندان استان که در حوزه های کتاب، موسیقی ارزشی و انقلابی می باشد در روز چهارشنبه هفته آینده رونمایی خواهد شد.
رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خواستگاه اصلی هنرمندان بزرگ کشور مصلی و مساجد بوده است، بیان کرد: شروع و ختم برنامه های هفته انقلاب نیز از مصلی بیرجند خواهد بود.
کریمیان ادامه داد: سعی بر این داریم که هفته هنر انقلاب اسلامی، یک هفته دولتی و دستگاهی نباشد وبه سمت مردمی شدن حرکت کند تا دغدغه ی مقام معظم رهبری را در حوزه ی جنگ نرم برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه هنرمندان باید از طرف دستگاه ها حمایت شوند، گفت: به دنبال ارتباط نزدیک با خانواده های هنرمندان شهید هستیم که برگزاری یادبودهایی برای این عزیزان در دستور کار ستاد قرار دارد.
انتهای پیام/۶