نماینده مردم چالدران در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

سفرهای نوروزی عامل اصلی اوج‌گیری کرونا/ اعتراض مجلس به تصمیم اشتباه درباره سفرها

علیپور با بیان اینکه سفرهای نوروزی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی عامل شکل‌گیری موج چهارم کرونا در کشور است گفت: کارشناسان و وزیر بهداشت قبل از شروع تعطیلات نسبت به این مسئله هشدار داده بودند.

به گزارش خاورستان، محمد علیپور نماینده مردم چالدران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با دانا، با اشاره شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور و افزایش روز به روز آمار ابتلاها و مرگ و میرها در شهرهای مختلف گفت: باید در ستاد ملی مقابله با کرونا به دنبال مقصر اصلی موج چهارم کرونا بگردیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا نظرات فردی ملاک عمل قرار می گیرد تصریح کرد: تصمیمات جمعی ملاک عمل ستاد نیست و برخی هر تصمیمی که دلشان بخواهد را عملیاتی و رسانه ای می کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه وزیر بهداشت می گوید باید اولویت قرنطینه اعمال شود و سفرهای نوروزی متوقف شود اما برخی با عادی انگاری شرایط کرونایی کشور مردم را به سفر ترغیب می کند بعد هم می گوید کرونا انگلیسی از عراق به کشور آمده است.
علیپور با اشاره به اینکه سفرهای نوروزی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی عامل شکل‌گیری موج چهارم کرونا در کشور است عنوان کرد: کارشناسان و وزیر بهداشت قبل از شروع تعطیلات نسبت به این مسئله هشدار داده بودند اما برخی بدون در نظر گرفتن نظر کارشناسان از کنترل کرونا و عدم جلوگیری از سفرها شرایط کشور را دوباره وارد بحران تازه کرونایی کرد.
نماینده مردم چالدران با اشاره به اینکه امیرحسین قاضی زاده به نمایندگی از مجلس در جلسات ستاده ملی کرونا حاضر می‌شود تاکید کرد: نایب رئیس مجلس بارها گفته است که در این ستاد ما هیچ رای گیری ندیم و مصوبات ستاد نظرات فردی است.
علیپور اداره ستاد ملی کرونا را نامناسب دانست و خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس از تصمیمات به تصمیمات اینگونه ستاد مقابله با کرونا که خود عامل اوج گیری کرونا شده است معترض و گله مند هستند.
انتهای پیام/۴